Top News-Tërhiqet i ftohti polar/Nis rritja e temperaturave, ja çfarë pritet në vijim
26/01/2022 11:51

Acari dhe I ftohti polar që ka përfshirë vendin prej disa ditësh, mesa duket po tërhiqet, ku kjo e mërkurë ka shënuar një rritje të lehtë te temperaturave në vend. Pritet që gjatë ditës së sotme vendi ynë të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot me diell, por të ftohtë. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -12°C në 01°C, në zonat e ulëta nga -3°C në 08°C dhe në zonat bregdetare nga 00°C në 10°C. Era do të fryjë në drejtim verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë. Ditët e fundit vendi ynë është përfhirë nga temperatura mjaft të ulëta, ku në zonat malore por jo vetëm, reshjet e dëborës bllokuan akse të shumta rrugore, duke bërë që automjetet të kalonin me vështirësi. Temperaturat në zonat malore kanë shënuar rekord këtë vit, ku në Vermosh u arrit temperatua -23 gradë Celsius, ndërsa në disa zona të tjera malore termometri shënoi -17 gradë C.

Top News- Ktheu shtëpinë në magazinë droge/ Mamurras, në pranga 29-vjeçari që kultivonte kanabis
28/05 12:51
Top Channel/Conference League, Veliaj vlerëson me Mirënjohjen e Qytetit institucionet që u angazhuan
28/05 12:30
Top Channel/ Ndotja e ujit Darzezë, banorët nuk mund të ujisin as tokat
28/05 12:18
Top Channel/ Braktisja e fshatrave. Becishti i Ali Pashës mungojnë rrugët dhe shërbimet
28/05 12:16
Top Channel/ Bujqësia pa punëtorë. Në Shilbatër të Elbasanit qershitë nuk ka kush t’i vjelë
28/05 12:15
Top Channel/ Panairi i punës, organizohet para fakulteteve për të ofruar punë për studentët
28/05 12:12
Top News- Abuzimi me tenderin 7 milionë lekë/ Gjykata dënon ish zyrtarët e bashkisë së Durrësit
28/05 11:51
Top Channel/ Zjarr në tregun e fruta-perimeve tek “Varri i Bomit”, ka vetëm dëme materiale
28/05 11:07
Top News – Tiranë, përfshihet nga flakët tregu i fruta-perimeve
28/05 10:41
Top Channel/ Ktheu banesën në magazinë për kultivimin e droges, në pranga 29-vjeçari në Kurbin
28/05 10:25
Top Channel/13 persona riatdhesohen nga Siria,Çuçi i pret në aeroport:Operacionet e tilla do vijojnë
28/05 09:24
Top Channel/ Tragjedi e dyfishtë, dy të miturit që u mbytën në liqenin e Prushit janë vëllezër
27/05 23:18
Top News- Tragjedi në Tiranë, mbyten dy fëmijë/ Polumbarët e RENEAS, në operacion për trupat
27/05 22:09
Edicioni Informativ / Ngjarjet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
27/05 21:10
Top News- Mbyten dy fëmijë, RENEA nxjerr trupat e dy të miturve
27/05 20:15
Top Channel/ Mbyten dy fëmijë në liqenin e Prushit në Tiranë
27/05 20:07
Top News- 4 operacionet nga kampet e Al Hol/ Si shpëtuan nga ‘ferri’ 38 shqiptarët e ISIS
27/05 20:04
Top Channel/ Mungojnë mjekët e urgjencës, specializohet vetëm një student këtë vit
27/05 19:51
Top Channel/ “Bandat” përplasje në PD/ Reagon Berisha për aksionin e SPAK, përgjigjet Aalibej
27/05 19:39
Top Channel/ Rikthim nga Siria/ Kurdët dorëzuan 4 gra dhe 9 fëmijë shqiptarë që mbaheshin në kamp
27/05 19:38