Top News – Sulmi terrorist ndaj Top Channel/ Reagon Varhelyi e përfaqësuesja e OSBE
27/03/2023 20:53

Përfaqësuesja e OSBE-së për lirinë e medias, Teresa Ribeiro dhe Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi Oliver Varhelyi kanë reaguar ndaj sulmit të paprecedentë me armë kallashnikov që u krye mesnatën e së hënës ndaj selisë së Top Channel, ku edhe mbeti I vrarë punonjësi I sigurisë, 60-vjeçari Pal Kola. Me anë të një postimi në rrjetin social Tëitter, Përfaqësuesja e OSBE-së për lirinë e medias shprehet e tmerruar nga kjo ngjarje e rëndë dhe i bën thirrje organeve ligjzbatuese të zbardhin ngjarjen sa më shpejt.

Top Channel/ Rrufeja vret 32 krerë dhi në Krujë! Blegtori kërkon ndihmë nga shteti
09/06 18:46
Top Channel/ 15-vjeçari rrezikon të mbytet në Tale, transportohet me urgjencë në spital
09/06 18:43
Top News – Vidhen hekurat mbrojtës të autostradës Tiranë-Durrës
09/06 18:26
Top Channel/ Aksident në autostradën Fier-Lushnjë! Zjarrfikësit përpiqen të shpëtojnë shoferin
09/06 18:18
Top News – Pasuria marramendëse e gjyqtares së grabitur në Durrës
09/06 16:34
Top News-Korrupsioni me punësimet në burgje/ Sekser shoferi i një ish-Deputeti, gjykata e lë në burg
09/06 15:59
Top News – Rrumbullaku thërret strukturat/ Në fokus hashashi dhe krimi ekonomik
09/06 15:46
Top News – Policia godet fenomenin e xhamave të zinj/ E pësojnë 346 shoferë me gjobë 200 mijë lekë
09/06 15:45
Top Channel/ Regjistrimi në kopshte dhe çerdhe/ Nis procesin nga Bashkia e Tiranës
09/06 15:21
Top News – Liberalizimi i vizave nuk preket! Konfirmon BE: Pezullimi nuk është opsion
09/06 15:12
Top Neës – KFOR: Grupet kriminale pas dhunës! Misioni i NATO-s ‘mbështet’ deklaratat e Kurtit
09/06 15:12
Top News – Kur kapitulloi Serbia…! 24 vite nga marreveshja që i dha fund luftës në Kosovë
09/06 15:11
Top News- Sulmon Rusinë me tanket e perëndimit/’Leopardët’ në fushëbetejë, zbrapsen trupat e Putinit
09/06 15:10
Top Channel/ Humb jetën turistja polake! Bie nga ballkoni i hotelit në plazhin e Durrësit
09/06 15:08
Top News – Tirana nderon konstitucionalistët/ Veliaj-Mirënjohje për kontributin e dhënë
09/06 15:05
Top Channel/ Rusët në Tiranë kërkojnë mbrojtje! Ambasada letër policisë shqiptare
09/06 14:58
Top News – Horror në det të hapur/ Peshkaqeni masakron turistin fare pranë bregut
09/06 14:41
Top News – El Nino ka ardhur, bota në alarm / Frikë për temperatura rekord dhe mot ekstrem
09/06 14:29
Top News – Manovra të rrezikshme në det/ Bllokohen dy mjete në Vlorë, gjobë për drejtuesit
09/06 14:28
Top News – Një shqiptare heroinë në Zvicër/ Shpëtoi nga mbytja në pishinë një 4-vjeçar
09/06 14:28