Top News – Seancë politike dhe ‘poetike’ në Kuvend!/Nga vargjet e Fan Nolit, batutat e Ramës
24/11/2022 18:46

Fjalori politik mori nota poetike në kuvend, kur kryeministri Rama ju citoi deputetëve të opozitës fragmente të Fan Nolit e Faik Konicës. Teksa shënjestronte aleancën Berisha – Meta, Rama e etiketoi Metën, dikur aleatin e tij politik, si një spiun të sapozbuluar, duke mos dhënë asnjë shpjegim pse ky zbulim ndodhi, vetëm pas lënies së detyrës si president. Kur flasin për mëmëdheun deri tek ata dy’ njëri i sapodalë nga gjirizat përsëri dhe tjetër i sapozbuluar mes spiunëve, thua po si ka mundësi. Por ‘Dielli’ im zot Nolit i dinte dhe i njihte, si i njihet një zot e di, dhe citoj: Këta njerëz kanë mbajtur kurdoherë në Shqipëri rekordin për vrasje e grabitje, në Shqipërinë e re e shesin veten si mëmëdhetarë duke menduar se do të shpëlahen nga gjaku dhe paudhësi.”

Top Channel/ Primaret e PD, farsë Në! Shumë bashki s’ka garë, listat e votuesve të manipulueshme
02/12 19:36
Top News – Paratë e lobimit të LSI/ Padia e Halit Valterit prej 6 muajsh në SPAK
02/12 18:11
Top Channel/ The Times zbulon çfarë prodhoi telefonata e Rishi Sunak me Edi Ramën
02/12 14:30
Top News – Demokratët dy herë në votim për primaret! /6 degë me 1 kandidat, 29 rrezikojnë balotazhin
02/12 11:21
Top Channel/ Çështja e detit e marrëdhëniet dypalëshe, Olta Xhaçka takim me homologun grek në Athinë
02/12 10:32
Top News-Kryebashkiaku me presidentin Steinmeier/Veliaj-Projekte të reja për energjinë e rinovueshme
01/12 17:22
Top Channel/Presidenti gjerman vizitë në Tiranë/“Procesi i Berlinit për të përshpejtuar integrimin”
01/12 15:31
Top Channel/ Presidenti gjerman në Tiranë! Steinmeier jep mbështetje për integrimin e Shqipërisë
01/12 12:06
Top Channel/ Presidenti i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier mbërrin në Shqipëri
01/12 10:26
Top News- Berisha udhëtim ‘sekret’ në Gjermani!/ Vizita një javë para samitit të BE në Tiranë
30/11 17:42
Top News – Meta, 60 minuta takim ‘kokë më kokë’ me Berishën / Ja ku do zhvillohet protesta
30/11 12:22
Top News- Berisha, kriza politike e financiare…!/ Pa para publike, i përfiton PD e menaxhon Alibeaj
30/11 12:06
Top News – ‘Bojkot qeveritar’ për 29 nëntorin!/ Asnjë ministër nuk ishte në ceremoninë zyrtare
29/11 16:55
Top Channel/ Zgjedhje me krisma! Çfarë po ndodh në PD dhe kush janë kandidatët në qytete kryesore
29/11 15:21
Top News – PD e PS, bashkë vetëm në 65 marrëveshje!/ Që nga dita e parë e pluralizmit në Shqipëri
29/11 11:39
Top News- PD ‘përplaset’ me Policinë për protestën/ ‘Nuk ju marrim leje, thjesht ju njoftojmë!’
26/11 16:05
Top News – 3 veprimet kundër Portit të Durrësit/ Berisha paralajmëron Ramën, s’i ndahet Bashës
26/11 16:03
Top Channel/ Policia nuk jep lejen për protestë, reagon Berisha: Protestë duke garantuar sigurinë
26/11 15:21
Top News- Axhenda e mbledhjes së dy Kuvendeve/ Alibeaj, si përfaqësues i opozitës, jo Berisha
26/11 14:32
Top News – PD ‘përplaset’ me Policinë për protestën/ ‘Nuk ju marrim leje, thjesht ju njoftojmë!’
26/11 12:13