Top News – Rruga e re pranë Mulletit/ Fermerët pranë tregjeve bujqësore
10/07/2020 14:03

Rruga e re nga rrethrrotullimi në Mullet deri tek Ura e Qehasë eshte peruruar sot. Rruga e re afron fermerët me tregjet bujqësore të Tiranës dhe i sjell një zhvillim më të madh agroturizmit. I pranishem ne kete perurim, kryebashkiaku Veliaj tha se përmirësimi i infrastrukturës rrit vlerën e pronës dhe shton numrin e bizneseve. “Herën e fundit, metri katror i tokës ishte 10 mijë lekë, kurse sot paska vajtur 50-60 mijë lekë; do të thotë se ka një lloj vlerësimi me fuqi financiare nga Tirana urbane që po mundohet të investojë te Tirana rurale, dhe kjo rrugë e sjell këtë zhvillim. Bukuritë e luginës së Erzenit i kemi te dera e shtëpisë, është një zonë pjellore, me njerëz punëtorë e bashkëpunues. Ndihem mirë që shumë sipërmarrje për agroturizëm, bujtina etj, i kanë sjellë një zhdërvjelltësi zonës, edhe për qarkullimin ekonomik të parasë”

Aksident në Fier/ Përplaset nga kamioni dhe një mjet tjetër që vinte pas, humb jetën 50-vjeçari
09/08 23:06
Alkool dhe shpejtësi/ Ndëshkohen disa shoferë, këto janë akset që po monitorohen me radarë
09/08 22:25
Top News – Fundjava e pushuesve/ Fluks në rrugë, policia në alarm
09/08 22:03
Ekspozitë / Në sheshin Skënderbej u projektuan veprat e autorëve më të mëdhenj të impresionizmit
09/08 20:10
Top News – Tërmeti, pandemia dhe qeverisja/ 3 kriza në një vit
09/08 20:05
Kriza e agropërpunimit/ Pasojat e pandemisë, thirrja e ekspertëve: Hani shqip
09/08 20:00
Privatizimi i ARMO-s në Gjykatë/ Prokuroria kërkon pushim të hetimeve
09/08 19:53
6 viktima dhe 136 raste të reja/ Infektime nga grumbullimet në ceremoni festive apo mortore
09/08 19:49
Top News – Berat, eksportuesi i domates/ Rama nxjerr videon
09/08 19:11
Top News – 5 të vdekur, mes tyre një foshnje/ Stuhia në ishullin grek
09/08 19:11
Top News – 6 të vdekur dhe 136 raste te reja/ Covid-19, bilanc tragjik
09/08 17:49
Koronavirusi në Shqipëri/ 136 raste të reja, 6 humbje jete dhe 74 të shëruar në 24 orët e fundit
09/08 16:33
Top News – Covid, bilanci në Kosovë/ 12 të vdekur, 188 raste të reja
09/08 16:00
Turistë vendas në Apoloni/ Bie numri i të huajve për shkak të mbylljes së kufijve nga pandemia
09/08 15:39
Kundër shembjes/ Durrës, banorët jetuan në shtëpitë e tyre pas tërmetit: Vendimi është arbitrar
09/08 15:37
Vettingu i përmbaruesve/ Paditet Ministrja e Drejtësisë: Po tejkalon kompetencat
09/08 15:34
Rreziku nga temperaturat e larta/ Mjekët: Pushuesit të bëjnë kujdes në plazh …
09/08 15:30
Terrorizoi pushuesit në Tushemisht/ Policia arreston një prej autorëve, në kërkim 3 bashkëpunëtorët
09/08 15:28
Humb jetën skulptori Arben Bajo/ Ishte prekur nga Covid-19, nuk e fitoi betejën me sëmundjen
09/08 15:26
Top News – Covid, mesazhi i mjekes/ ‘Kujdes masat, që t’ia dalim’
09/08 14:59