Top News-Rekord viktimash në vend/222 pacientë të shtruar në spitale
26/09/2021 18:58

Kjo e dielë ka shënaur një numët të lartë viktimash, ku vetëm në 24 orë janë shnuar 11 viktima për shkak të Covid 19. Ministria e Shëndetësië bëri me dije se viktimat janë të moshave 57 deri në 84 vjec. Në fakt ky shtë një numër I lartë, pasi për shumë muaj me radhë numri i viktimave nuk ka enë kaq I lartë. Nga njofitmi zyrtarë bëhet me dije se po janë kryer 3 mijë e 345 testime, nga të cilat 539 prej tyre janë rezutuar pozitivë me koronavirus. Tirana vijon të jetë qarku më I infektuar, ku në 24 orë janë regjistruar 211 raste. E ndjekur më pas nga Fieri, 45 Durrësi 34, Elbasani 26, Berati 25, Lushnja me 22 raste, dhe më pak raste në qarqet e tjera. Po gjatë këtij harku kohorë, janë shëruar 839 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 153 mijë e 619 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 222 pacientë, nga të cilët 30 janë në gjendje më të rënduar. Ndërkohë, 11 mijë e 634 qytetarë janë të infekuar në të gjithë vendin,

Top Channel/ Përballja me Partizanin, drejtori bardheblu: Derbin e fiton Tirana 2-0
20/10 17:34
Top Channel/ Pronat e konfiskuara nuk i blen askush! Në Fier nis projekti pilot
20/10 17:30
Top News-Vendimet e qeverisë / Krijohet drejtoria antikorrupsion në administratë
20/10 17:22
Top News- Basha prezanton 3 amendamentet / I prerë ndaj Berishës: Nuk dua të ndihet inferior
20/10 17:19
Top News- Mblidhen gjatë javës së flamurit / Ku do të mbahet takimi i qeverive Rama-Kurti
20/10 17:10
Top Channel/ “Nuk bëj garë kush e ka autokolonën më të gjatë”, Basha flet për Berishën: S’dua ta…
20/10 17:10
Top Channel/Basha:Të largohet çdo politikan që nuk justifikon pasurinë!Dhe ne kemi pasur llumin tonë
20/10 17:02
Top Channel/ Do të jepni dorëheqje? Basha: 95% e demokratëve duan që të udhëheq unë!
20/10 17:02
Top Channel/ Rikthimi i komunave, Basha: Qytetarët shkojnë me kilometra larg për një shërbim
20/10 17:01
Top Channel/ Alibeaj: PS, strategji për të penguar veprimtarinë e hetimit të masakrës së 25 prillit
20/10 16:54
Top News-Në kërkim ‘koka e grupit kriminal’/Dërgonte e shpërndante kokainë e marjuanë në Norvegji
20/10 16:50
Top News- Mblidhen gjatë javës së flamurit/ Ku do të mbahet takimi i qeverive Rama-Kurti
20/10 16:46
Top News-Pas aksionit të SPAK në Lezhë /Gledis Nano prezanton drejtorin e ri, Oltion Bistri
20/10 16:26
Top News-Batuta e Ramës për integrimin-Nuk do e lëmë në mes si kinezët që lanë futbollin kur ra shi
20/10 16:16
Top News-Soreca-Inkurajojmë dialogun mes partive politike, kështu funksionon demokracia
20/10 16:15
Top News- Rama mbron patronazhistët-Në të gjithë botën demokratike ekzistojnë
20/10 16:13
Top News – Soreca-Procesi i vettingut në Shqipëri, pikë referimi edhe për vendet e tjera
20/10 15:53
Top Channel/ Rruga e vështirë për në shkollë, fëmijët në Shkodër udhëtojnë 1 orë e gjysmë më këmbë
20/10 15:52
Top News- Progresraporti i KE/ Tabaku e lexon ndryshe, tregon pikat e dobëta
20/10 15:44
Top Channel/ Rama: Kushtetuta ndryshon. Kryeministri i hapur për dialog për tre kërkesat e opozitës
20/10 15:24