Lajmi i fundit
Koronavirusi në Shqipëri/ 136 raste të reja, 6 humbje jete dhe 74 të shëruar në 24 orët e fundit
Top News – Refuzimi i Halle Berry/ Nuk luan rolin e transgjinorit
07/07/2020 20:03

Pas kritikave të shumta në rrjete sociale nga komuniteti LGBTI, Halle Berry ka refuzuar rolin e një transgjinori. Aktorja e famshme 53 vjeçare e lajmëroi ofertën që kishte marrë për të luajtur një personazh të tillë pak ditë më parë në një video live në Instagram. Por pasi u “kryqëzua” në komente, ylli i “Hollywood” reagoi përmes një statusi në Twitter, përmes të cilit kërkoi falje. “E kuptoj që nuk duhet ta kisha konsideruar këtë rol dhe se komuniteti i trasnsgjinorëve duhet të ketë mundësinë t’i tregojë vetë historitë e tyre,” shkruan Berry. “Jam mirënjohëse për këshillat dhe bisedën kritike të disa ditëve më parë, e do vazhdoj të dëgjoj, të edukohem e të mësoj nga ky gabim,” vazhdoi ajo. Në përgjigje të deklaratës së aktores, shumë pjesëtarë të LGBTI e falenderuan atë.

Top News – Gëzuar ditën “mjau mjau”/ Një ditë për kafshët lozonjare
08/08 14:46
Top News – Dua Lipa-Miley Cyrus/ Kosovarja duet me super yllin?
07/08 19:15
Top News – Michelle Obama: Vuaj nga depresioni i lehtë
06/08 15:07
Top News – Dikur “mbretëreshë” e Instagramit, Selena Gomez rikthehet në rrjetin social
30/07 19:20
Neymar, mashkull që fuqizon femrat?! Futbollisti në kopertinën e “Harper’s BAZAAR” me të dashurën
29/07 23:27
Top News – Rikthehet Era Istrefi, bashkëpunim me Butën
28/07 21:35
Top News – Tom Hanks dhe Rita Wilson bëhen zyrtarisht qytetarë të Greqisë
28/07 14:16
Top News – Fitoi dy çmime ‘Oscar’/ Ndërron jetë në moshën 104 vjeçare
26/07 22:35
Top News – Detaje nga gjyqi i Deep/ Ish-bashkshortja rrihte motrën
24/07 21:59
Top News – Frymëzim në izolim/ Taylor Swift sjell albumin e ri
23/07 20:43
Top News – Zyrtarizuan lidhjen/ Arilena nis pushimet me të dashurin
23/07 20:31
Top News – Fejohet Demi Lovato/ Dashuria e lindur në karantinë
23/07 16:58
Top News – Çifti i ri në showbiz/ Capital T e Adrola Dushi së bashku
23/07 16:00
Top News – Befason Kaney West/ Çfarë thotë për Kime dhe Jackson
22/07 16:49
Top News – Bën testin e covid/ Modelja filmon gjithë proçesin
22/07 16:47
Top News – Joshëse me të bardha/ Ronela Hajati në këngën për Tiranën
21/07 19:27
Top News – Gjyqi i Johnny Depp/ Gruaja pranon se e goditi me grusht
21/07 19:24
Top News – West akuza Kardashian/ “Tentoi të më mbylle në psikiatri”
21/07 16:48
Top News – Dua Lipa nxeh serbët/ “Autoktonët” në hartën e Apple-it
21/07 12:46
Top News – Motrat ‘albine’ me 12 vjet diferencë emocionojnë internetin me fotot e tyre
21/07 11:49