Top News – Qëlloi për vdekje me armë zjarri/ Policia në ndjekje të ish-futbollistit Sezer Ozturk
27/09/2021 23:07

Nje ish futbollist eshte shpallur ne kerkim ne Turqi. Behet fjale per lojtarin, Sezer Ozturk i cili me heret ne karrieren e tij eshte aktivizuar ne Bundelige me Bayer Leverkusen dhe Nurenmberg dhe me pas mbylli karrieren ne vendlindje me Fenerbahce dhe Besiktas. Personi ne fjale akuzohet se ka qelluar me arme zjarri ne Stamboll duke shkaktuar edhe nje vdekje. Kronologjia e ngjarjes se ndodhur me 19 Shtator eshte shpjeguar e gjitha nga nje media turke, teksa Ozturk fillimisht eshte perfshire ne nje zenke ne rruge me disa persona. Ai i ka kerkuar qe ta lejonin rrugen e tij me makinen tip Mercedes. Situata mes dy grupeve agravoi dhe krejt papritmas, ish futbollisti nxorri armen duke qelluar.Si pasoje e te shtenave, nje person mbeti i vrare ndersa kater te tjere mbeten te plagosur. Qe nga ai moment Ozturk ka humbur gjurmet dhe policia turke vijon te jete ne ndjekje te tij qe pas asaj ngjarjeje.

Top Channel/ Përballja me Partizanin, drejtori bardheblu: Derbin e fiton Tirana 2-0
20/10 17:34
Top News – Incident i rëndë në Kosovë / Kreu i FFK Agim Ademi sulmohet fizikisht
19/10 18:18
Top News-Derbi Tirana-Partizani/Zbulohet kërkesa e vecantë e bardhebluve
19/10 15:21
Top Channel/ Lumë golash në “Loro Boriçi”! Vllaznia mund Dinamon 6-3
19/10 12:47
Top News – Tragjedia në stadium / Tifozi pëson arrest kardiak, doktori bëhet hero
18/10 17:35
Top News – Forma shqetësuese e Lukakut / Belgu humb shenjestrën, 6 ndeshje pa gol
18/10 17:17
Top News- Nis procesi ‘Sextape’/ Karim Benzema rrezikon dënim deri në 5 vjet burg
18/10 16:02
Top Channel/ Superkupa mbarëshqiptare në basketboll, kupën e fitoi ekipi i Suharekës
18/10 15:56
Top News-Tirana, e vetme në krye/Partizani-Kukësi pa fitues, sot Vllaznia-Dinamo
18/10 12:39
Top Channel/ Albin Kurti në gjysmëfinalen Vllaznia-Sigal Prishtina: Populli është para politikës…
16/10 20:51
Top Channel/ Egnantia mund Laçin/ Surprizat e Superligës Kastrioti mund Skënderbeun
16/10 19:59
Top News – Nuk kanë të ndalur infektimet / Dy lojtarët kuqezi rezultojnë pozitiv me Covid-19
16/10 13:48
Top Channel/UEFA, mësim si drejtohet futbolli. Trajnohen drejtuesit e klubeve shqiptare të futbollit
15/10 15:35
Top News-Java e 5-të e Superiores/ Ekipet shqiptare rikthehen sërish pas pauzës
15/10 15:34
Top Channel/ Lezha bëhet me ekip basketbolli/ Pas 25 vjetësh do luajë skuadra e Besëlidhjes
13/10 15:42
Top Channel/ Stadiumi vishet me flamuj kuq e zi/ Atmosferë e zjarrtë për ndeshjen Shqipëri-Poloni
12/10 20:23
Top Channel/ Kosova kërkon fitore me Gjeorgjinë, pas humbjes me Suedinë
12/10 19:38
Top Channel/ Shqipëria përballë Polonisë.Kombëtarja shpreson të shkojë në finalen e botërorit
12/10 19:36
Top Channel/ Pak orë para ndeshjesh Shqipëri-Poloni, tifozët kuq e zi përleshen me tifozët polakë
12/10 19:07
Top News- Masat e sigurisë në ‘Air Albania / ‘Fshf jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët
12/10 15:44