Top News/ Pjesë e grupeve kriminale, kush janë 9 të arrestuarit që dolën para gjykatës
19/05/2024 17:54

Gjykata e Posaçme Antiorrupsion la në burg nëntë prej të arrestuarve gjatë operacionit që u zhvillua të premten, ku u lëshuan 50 urdhërarreste. Naim Stafuka, Armando Ndreca, Robert Laçi, Viktor Imeraj Satilno Basho, Deivis Bajramaj, Drianto Bardhi, Miri Bruli u mbyllën në qeli. Të akuzuarit sipas spak, janë pjesë e shtatë grupeve të fuqishme kriminale që vepronin në disa qytete të vendit. Ata janë të përfshirë në një sërë ngjarjesh të ndryshme kriminale mes të cilave, vrasje por dhe trafik droge. Gjatë aksionit u ekzekutuan 20 urdhërarreste, 14 në Shqipëri dhe pjesa tjetër jashtë vendit. Ndërsa vijojnë në kërkim 30 të tjerë. Sipas SPAk u kontrolluan rreth 50 ambiente banimi si dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale pasuri me vlerë të përafërt mbi 4,5 milion Euro, ku përfshihen: rreth 3 milionë euro kesh. Sasi të konsiderueshme floriri dhe bizhuteri të shtrenjta; Ora të markave të shtrenjta me një vlerë të përafërt prej 500.000 Euro; Armë zjarri; Targa të përshtatura automjetesh; makina luksoze (nga të cilat 5 të blinduara me vlerë mbi 500,000 Euro) si dhe sisteme vrojtimi kamerash, tavolinë pokeri. Ajo që është karakteristikë për këta grupe kriminale - thotë SPAK - është dhuna e egër e treguar në kryerjen e krimeve, kryesisht ndaj njëri tjetrit. Në këtë veprimtari kriminale janë të përfshirë dhe sh-deputeti Arben Ndoka si dhe katër efektiv policie.

Top Channel/ Të rrezikuar në parukeri/ Studimet: Ngarkesa shumë të larta të mikrobeve dhe viruseve
16/06 19:54
Top Channel/ Specialisti i zonave të mbrojtura që shpëtoi 21 turistët e humbur në zonën pyjore Vlorë
16/06 19:47
Top Channel/ 150 milionë euro prona të sekuestruara nga krimi, do përdoren nga shteti
16/06 19:38
Top News/ ‘Verë dhe Art, një Pasion’ Mbrëmje nga Alehandro Group, Artan Shabani, Marchese Mazzei
16/06 18:09
Top News/ Rrezikoi jetën e pushuesve në det, gjobitet me 100 mijë lekë drejtuesi i gomones në Dhërmi
16/06 17:51
Top News/ Mallra kontrabandë me kamionë, arrestohet doganierja në Qafë Botë, polici e transportuesi
16/06 17:48
Top News/ Veliaj shërben drekën e Kurban Bajramit/Një qytet i mirë, si Tirana, ka vend për të gjithë
16/06 15:54
Top Channel/ Sheshi Skënderbej u shndërrua në FanZone, Veliaj falenderon myslimanët për mirëkuptimin
16/06 14:38
Top News/ Reformat e Qeverisë / Plani deri në 2027, edhe drejtësia e mediat
16/06 14:29
Top News/ Qethen dhentë në Dukat…Barinjtë nxitojnë, shpëtojnë bagëtitë nga i nxehti
16/06 14:12
Top Channel/ Lëvizte i armatosur në mes të qytetit, arrestohet 45-vjeçari në Vlorë!
16/06 13:57
Top Channel/ Mesazhe në mbrojtje të familjes tradicionale gjatë ceremonisë së faljes në Durrës
16/06 13:55
Top Channel/ Besimtarët myslimanë falen në Fier, thirrje për vëmendje ndaj njerëzve në nevojë
16/06 13:23
Top Channel/ “Të respektojnë njëri-tjetrin duke lënë mënjanë meritë”, falja e Namazit në Bulqizë
16/06 13:23
Top Channel/ Namazi në sheshin e Flamurit në Vlorë, besimtarët falen për mirësi e shëndet
16/06 13:22
Top Channel/ Falja e Namazit në Korçë, qindra besimtarë mblidhen në xhaminë e qytetit
16/06 13:22
Top Channel/ Lushnjë, falja e Namazit nisi në orën 06:00 në sheshin qendror
16/06 13:21
Top Channel/ E moshuara mbetet e bllokuar në katin e 5-të në Fier, ndërhyjnë forcat zjarrfikëse
16/06 13:06
Top News/ Kurban Bajrami, uron politika/ ‘Ditë reflektimi për një shoqëri më të mirë dhe të drejtë’
16/06 12:35
Top Channel/Nga studentë në kamarierë/ Turizmit i duhen edhe 30 mijë punonjës shtesë në këtë sezon
16/06 12:27