Top News – Pendohet Lulzim Basha / ‘Duhet ta kisha përjashtuar më herët Berishën’
27/05/2023 21:37

Lulzim Basha thotë se e mori me vonesë vendimin për të përjashtuar Sali Berishën nga Partia Demokratike, pasi SHBA e shpallën person non grata. Nuk duhet të kisha humbur kaq shumë kohë për t’u përpjekur për ta bind që të merrte vendimin e duhur. E kam kuptuar sidomos gjatë këtij viti, ai s’ka pas mend ta bënte këtë. Ne vendosëm një standard, për Tom Doshin, Vangjush Dakon, për non grata e tjerë dhe në rastin kur ndodhi në shpinë tonë, unë nuk u nguta të thoja i njëjti standard, siç duhej të thoja. U ulëm dhe i thash nuk mundet që ketë çeshtje ta kthejë në problem të PD. të marrë me vete PD. Reagimi i tij ishte që s’do ta përfshinte PD në këtë proces, por bëri të kundërtën dheja ku jemi. Ku është PD, ku janë demokratët dhe ku është ai gjatë këtij harku kohor, me vonë u shpall non grata dhe nga Britania e madhe.

Top Channel/ Kukësi sot voton, në garë Albert Halilaj i PS dhe Emri Vata i “Bashkë Fitojmë”
24/09 00:00
Top News – Begaj takohet me Lajçak, vlerëson rolin e BE-së në dialogun Kosovë-Serbi
23/09 21:19
Top News – Zgjedhjet e pjesshme në Kukës, Policia publikon planin e masave
23/09 18:10
Top News – Me bimët prodhojnë kremra/ Rama bisedon me motrat sipërmarrëse
23/09 15:33
Top News – McGonigal, akuzat e lidhura me Shqipërinë/ Bardhi – I shërbeu Ramës për interesa politike
23/09 15:31
Top News – Kryeministri Rama interviston dy sipërmarrëse të reja/ Me bimë prodhojnë…
23/09 14:55
Top News – Akuza për qeverinë/ Vangjeli denoncon koncensionet nga “foltorja”
23/09 14:43
Top Channel/ Zgjedhjet në Kukës, sot heshtje zgjedhore, të dielën gara mes PS dhe “Rithemelimit”
23/09 12:35
Top News – Basha për McGonigal/E vërteta nuk ndalet, sulmi nga Rama-Berisha
23/09 12:05
Top Channel/ Të dielën votohet në Kukës/ Gara mes PS dhe “Foltores”, PD e Bashës: Garë e paracaktuar
22/09 19:41
Top Channel/ Basha bashkon votat me Ramën/ Miratohen ndryshimet në ligjin për “nënshtetësinë”
22/09 12:49
Top News- Begaj takon Sekretarin e OKB/ ‘Shqipëria, faktor stabiliteti në rajon’
21/09 21:41
Top News-Platforma e Bashës për ‘Zgjedhoren’/Lista të hapura heqje imuniteti e President nga populli
21/09 19:21
Top News – Greqia e dënoi për 75 euro, shqiptari mbahet në burg edhe pasi ka shlyer dënimin
21/09 19:10
Top News- Mediu i liron ‘karrigen’ Shehit / Kreu i grupit parlamentar të ‘Aleancës për Ndryshim’
21/09 18:22
Top News – Pretendimet pa baza të Belerit/ Akuzon GJKKO për dy standarde, ligji s’i jep të drejtë
21/09 17:26
Top News – Protestë para Kuvendit / Lëvizja Bashkë kërkon minimumin jetik
21/09 16:54
Top Channel/ Përplasja me ambasadorin rus, Rama “yll” në TikTok: “Shpërthen” platforma e videove!
21/09 15:14
Top Channel/ “Sherri” për kreun e grupit të PD/ Debat edhe në seancën e Kuvendit se kujt i takon
21/09 15:10
Top Channel/ Samiti “Strong Cities”/ Veliaj merr pjesë në takimin që po mbahet në SHBA
21/09 15:05