Top News – PD nxjerr dokumentin e zgjedhjeve lokale/ Berisha, apel të fortë për revoltat e vjeshtës
26/09/2022 19:50

Këshillit kombëtare për të vendosur disa objektiva, ndërsa u publikua edhe dokumenti me rregullat për përzgjedhjen e kandidatëve demokratë për zgjedhjet lokale që do të mbahen në vend në 2023-shin. Në fjalën e tij, ish-kryeministri Berisha foli gjatë për protestat, duke shtuar se ato duhet të kishin nisur. “Koha e protestave ka kaluar, duhet të kishim nisur. Kjo dëmton besuesshmërinë tek ne. Prandaj çdo demokrat, çdo drejtues duhet të bëjë gjithçka për të mobilizuar njerëzit. Vetë partia, duhet të kalojmë në forma të shumëllojta të revoltave paqësore. Si ka mundësi të vazhdohet në këtë mënyrë ku mësuesit shqiptar janë më të keqtrajtuar, mezi përballojnë jetesën, shohin shkollat që mbyllen e portalin një maskim për ta. Rama strehohet në hotele 3000 euro nata apo instalacioni 4 milion euro në oborrin e kryeministrisë që kushton sa transporti vjetor i nxënësve. Nuk mund të vazhdohet më kështu, ndaj dhe kjo vjeshtë duhet të jetë vjeshta e protestave ose pranvera e demokracisë”.

Top News – Gjykata Kushtetuese, për momentin pa vakanca!/ Me 9 anëtarë, por ‘rrezikon’ Vitore Tusha
07/12 20:15
Top News – Nga kreu i KLP në Gjykatën Kushtetuese / Presidenti Begaj dekreton Genti Ibrahimin
07/12 19:55
Top News – ‘Agresori, agjent policie’/ PD-Sulmi ndaj Berishës, porosi e Edi Ramës
06/12 18:13
Top News – Të gjithë dënojnë dhunën/ Reagimet nga SHBA dhe rivalët e Berishës brenda PD
06/12 18:02
Top News – Sulmi ndaj Berishës bën ‘xhiron’ e botës / Mediat e huaja: Përgjaket por del në tribunë
06/12 17:48
Top Channel/ Jo vetëm samiti BE – Ballkani Perëndimor, tjetër Samit me rëndësi do mbahet në Tiranë
06/12 15:40
Top Channel/ “Një lajm i mirë”, gazetari Veliu tregon marrëveshjen e rëndësishme nga Samiti
06/12 15:38
Top Channel/ Emigracioni i paligjshëm dhe energjia, çfarë pritet të sjellë Samiti për Shqipërinë
06/12 15:36
Top Channel/ Dhuna ndaj Berishës, Veliu tregon si u prit nga mediat e huaja: Në pikëpyetje siguria
06/12 15:26
Top Channel/ ‘Të gjithë në skaner’, masa sigurie në Bulevard, patrullojnë edhe qen antieksploziv
06/12 15:25
Top Channel/ Ambasada e SHBA reagon pas dhunës ndaj Sali Berishës: U skandalizuam
06/12 15:22
Top Channel/ I gjuajti me grusht, Berisha: Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit
06/12 15:20
Top Channel/ ‘Mesazhet për Ukrainën më të zbutura”, Gjepali analizon deklaratat e liderëve të BE
06/12 15:19
Top Channel/ Berisha ‘si Papa’: Apeloj policinë të lirojë agresorin tim. Rama autor I vetëm
06/12 15:17
Top Channel/ Identifikohet agresori i Sali Berishës, pas sulmit u dhunua nga protestuesit
06/12 15:16
Top Channel/ Berisha mbyll protestën nga PD: Rama armiku më i egër pas Enver Hoxhës
06/12 15:15
Top Channel/ Ulet tarifa e Roaming në BE! Komisioni për Zgjerim: Do të ndihmojë qytetarët e bizneset
06/12 15:01
Lajme Maratonë – Berisha mbyll protestën, liderët europianë gati për konferencë – 06 Dhjetor 2022
06/12 14:58
Top Channel/ Protesta e opozitës/ Mbahet në të njëjtën ditë me Samitin e BE në Tiranë
06/12 14:54
Top Channel/ Samiti BE-Ballkani Perëndimor, analiza në studio çfarë përfiton Shqipëria
06/12 14:51