Top News – ‘Paris 2024’, identiteti vizual / Organizatorët zbulojnë brandin e Lojërave Olimpike
09/02/2023 13:55

Organizatorët e Lojërave Olimpike të Paris 2024 zbuluan para medias identitetin vizual për këto Lojëra. Në këtë prezantium u shfaqën ndër të tjera edhe imazhet e pistës së atletikës që është në ngjyrën lejla dhe një sërë piktograma të sporteve olimpoiike. presidenti i Komitetit Organizativ të këtyre Lojërave Tony Estanguet foli për këtë identitet vizual të paris 2024 'Kemi përfshirë disa imazhe të Kullës Eifel, sheshin Plas dë La Konkord, urave të Parisit dhe monumenteve me të vërtetë ikonike. Po kështu edhe vlerat e sportit, ADN e sportit do të jenë në këtë vizion të Lojërave. po kështu ka një kombinim të piktogramave që gjithashtu do të jenë një shprehje e identitetit të artit modern'

Top News – Ndeshja nuk ndalet për ndërprerjen e agjërimit, Federata Franceze ndez polemikat
01/04 16:41
Top News – Stuhia godet SHBA-të, shembet çatia e një teatri në Illinois
01/04 15:34
Top Channel/ Botërori i peshëngritjes/ Komiteti ekzekutiv i federatës takohet në Shqipëri
31/03 19:57
Top News – Botërori i Femrave/ Rio De Janerio, prezantohet trofeu i kupës së botës
30/03 17:13
Top News – Botërori i Femrave/ Rio De Janerio, prezantohet trofeu i kupës së botës
30/03 16:45
Top News – Shkëlqen Denni Xhepa/ Shpallet kampion Ballkani në slalomin gjigant
30/03 16:17
Top News- Rikthimi i sportistëve rusë e bjellorusë / Bach-Për Lojërat Olimpiket s’kemi vendosur ende
28/03 21:38
Top Channel/ Turneu i tenisit në Shkodër, mbi 60 sportistë të rinj nga e gjithë Europa marrin pjesë
28/03 15:35
Top Channel/ Sot, Poloni- Shqipëri. Trajneri mban sekret gjithçka, s’dihet formacioni dhe kapitenin
27/03 12:33
Top News – ‘Jemi gati për Poloninë’/ Trajneri Sylvinho shpreh besimin për sfidën kualifikuese
26/03 21:09
Top News – Ndeshja me Poloninë/ Kombëtarja mbyll përgatitjet, plotësohet grupi
25/03 19:29
Top News – Në prag të sfidës me Poloninë / Kuqezinjtë shfaqin optimizëm e vetëbesim
24/03 15:43
Top News – Shqiponja, identiteti shqiptar / Prezantohen fanelat e reja të kombëtares kuqezi
24/03 12:38
Top Channel/ 100 vjet Flamurtar/ Akrivitetet për përvjetorin e klubit sportiv të Vlorës
23/03 20:01
Top Channel/ Afron sfida me Poloninë/ Sylvinho teston skemat dhe mënyrën e lojës me dyer të mbyllura
23/03 20:01
Top News – Një muaj arrest shtëpie, merret masa e sigurisë ndaj kreut të FFK-së Agim Ademi
23/03 17:31
Top News – “Luajmë për fitore”, Uzuni e Mehmeti optimist para Polonisë
22/03 21:49
Top News – Sylvinho skicon formacionin, kuqezinjtë vijojnë përgatitjet anti-Poloni
22/03 20:00
Top News – Ozil var këpucët në moshën 34-vjeçare/ Mesfushori zyrtarizon tërheqjen, shkak dëmtimet
22/03 15:24
Top News-E akuzoi për përdhunim, martohen/Telashet e talentit të United mbyllen me fund të lumtur
22/03 13:58