Top News – ‘Njollat e zeza’ të aksidenteve/ Policia blindon rrugët me kamera ‘spiune’
02/03/2021 17:55

Rritja e numrit të aksidenteve rrugore ka bërë që Policia e Shtetit të miratojë një plan masash, duke ndërhyrë në goditjen e të gjithë atyre drejtuesve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Kësisoj, ka nisur zbatimi i operacionit të koduar “Roudpol mars 2021”, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Prej kësaj të marte, policia ka monitoruar me kamera në segmente kyçe rrugore, të etiketuar si “njolla të zeza” për shkak të ngjarjeve rrugore të ndodhura më parë.

Top News – Rinisin fluturimet me Anglinë/ Zbardhen këshillat për pasagjerët nga Shqipëria
13/04 21:04
Top News – Pak raste dhe viktima nga Covid 19/ Në 24 orë, 234 raste të reja dhe 5 viktima
13/04 20:02
Top News – Të burgosurit, SPAK dhe ‘bis 41’/ Avokatët kundër masës ekstreme për klientët
13/04 20:01
Top News – Një fis i tërë kundër Policisë/ Në Mamurras plagosen efektivët e patrullës
13/04 20:00
Top News – Shqipëria pranon vaksinën ruse/ Miratohet marrëveshja për blerjen e ‘Sputnik V’
13/04 19:59
Në gjyq për testin e së vërtetës/ Kushtetuesja shqyrton ankesën për përdorimin e Poligrafit
13/04 19:45
SPAK verifikon listën problematike/Kraja: Shpejt do kemi një përgjigje
13/04 19:44
Investimet transformuese për Durrësin/ Kandidatët e PS shpalosin programin për ekonominë lokale
13/04 19:41
Përzgjedhje për vaksinim/ Mjekët e familjeve shikojnë dosjet e personave mbi 60 vjeç
13/04 19:40
Agjëruesit po vaksinohen/Të moshuarit kanë dëgjuar porositë e imamëve që vaksina nuk prish agjërimin
13/04 19:39
Marrëveshje për vaksinat ruse/ Qeveria shqiptare do t’i blejë nga fondi rus me çmim 10 dollarë
13/04 19:36
Plagosen 2 policë & një kalimtar/Arrestohet Nikollë Vorfi, i afërm i ish-deputetit Fufi, 2 në kërkim
13/04 19:33
“5 gjuhë të huaja falas” Basha takon të rinjtë në Vilë Bashtovë
13/04 19:14
Si ishte, si u bë/ Balla publikon pamjet pa koment nga Elbasani
13/04 18:56
Konflikti për një tubë uji i merr jetën 50-vjeçarit/ Vëllezërit vrasin me automatik komshiun
13/04 17:37
Top News – Skenar i ulët politik/ ’Drejtoresha e e-albania, Nevila Repishti mohon akuzat
13/04 17:25
Top News – Efekshmëria e vaksinës kineze/ Rakacolli-Sinovac totalisht e sigurt
13/04 17:25
Top News – ‘Ndiqni udhëzimet e mjekut’/ Ekspertja e ishp u bën apel qytetarëve për vaksinimin
13/04 17:24
Çuçi në Gjirokastër: PS merr 3 mandate deputetësh
13/04 16:46
Përplasja me armë zjarri në Mamurras/ 7 të shoqëruar në polici
13/04 16:44