Top News- Nis procesi ‘Sextape’/ Karim Benzema rrezikon dënim deri në 5 vjet burg
18/10/2021 16:02

Për Karim Benzema ka ardhur momenti i së vërtetës për skandalin e shpërthyer në vitin 2015 për cështjen e shantazhit ndaj Matthieu Valbuena për një video erotike të këtij të fundit. ditën e mërkurë, në Versaille nis procesi gjyqësor në lidhje me këtë cështje dhe sulmuesi i realit të Madridit do të duhet të përgjigjet për akuzën e bashkëpunimit në tentativën për shantazh ndaj ish shokut të tij të skuadrës në kombëtaren franceze. Procesi i mbiquajtur 'Sextape', do të zgjasë deri të premten dhe të akuzuarit duke përfshirë edhe Benzema rrezikojnë të dënohen me 5 vjet burg. Historia flet se Benzema 5 vjet më parë, gjatë grumbullimit me Francen, foli me Valbuenën për të zgjidhur problemin e një videoje erotike të këtij të fundit. Video në fakt rezultoi se ishte regjistruar në një file nga një bashkëpunëtor i Valbuenës që duke pasur probleme financiare përpiloi një plan duke përfshirë në të edhe një mik të fëmijërisë të Benzema, Karim Zenati. Pikërisht me kërkesë të këtij të fundit, benzema kontaktoi me mesfushorin për t'i ofruar ndihmën e tij duke e vënë në kontakt me personat e duhur sipas tij. Për hetuesit, ky wshtw bashkëpunim në tentativë shantazhi ndaj kolegut të tij. Valbuena denoncoi gjithcka në polici ku po hetohej telefonata e përgjuar e Benzema. Dy javë më vonë, Benzema u mor për herë të parë në pyetje, ndërsa muajin pasardhës u shoqërua në komisariat për të dalë si i hetuar. Po këtë muaj u përgjua një tjetër telefonatë mes Zenatit dhe Benzema që u publikua te L'Equipe gjë që shkaktoi një pështjellim në radhët e kombëtares Franceze dhe me pas Valbuena ngriti akuza ndaj Benzema. ndërkaq, Deschamps kishte vendosur të mos grumbullonte asnjërin prej dy futbollistëve në kombëtare deri në sqarimin e situatës. benzema duke parë se u la jashtë Euro 2016 u hodh në kundërsulm ndaj Deschamps teksa tha se trajneri u dorëzua kundrejt një pjesë raciste të shoqërisë franceze, akuza që nuk u pranuan nga Deschamps që vendosi të ndërtojë një skuadër pa Benzema. Kjo histori bëri që të kërkohej gjykimi për benzema që rrezikon dënimin me 5 vjet burg, një dënim që do të njolloste kandidaturën e tij për fitimin e Topit të Artë

Top News- Donaldi e Beatrix në momente intime/lahen bashkë në dush, banorët i ngacmojnë
29/11 13:53
Top News-Plas debati mes banorëve në BBV/Antonela ‘nuk kursen’ Dj PM, i kujton puthjen me Sarën
29/11 13:13
Top News-Donaldi, e papritura me babain e tij/Çfarë ndodhi në shtëpinë e big brother vip
29/11 13:04
Top News-Liria e Donaldit pas daljes së Semit / ‘Shkëndija’ mes tij dhe Beatrix Ramosajt
28/11 15:43
Top News-Banorët e Big Brother Vip/Ja çfarë bëjnë në ditën e pavarësisë
28/11 14:57
Top News-Pas puthjes me Sarës dhe Pajtimit/Romanca mes tyre ‘ngrin’ në shtëpinë e BBV
28/11 14:48
Top News-“Qenke me të meta mendore!”/Plas debati mes Antonelës dhe Arjolës brenda shtëpisë
27/11 16:40
Top News- Fifi flet pas daljes nga BBV/Pas debatit të agravuar, përqafon Balinën të parën
27/11 12:55
Top News-Iliri dhe Monika, jo në një mendje / Për banorët që të përqafojnë dhe të varrosin
26/11 19:40
Top News- Orët e Fifit pas daljes nga shtëpia /Ja si po e kalon ajo në apartamentin e saj
26/11 17:52
Top News-Fifi shkruan një letër për veten/Shkak u bë gjendja e të fiktit natën e spektaklit
25/11 15:31
Top News-Antonela ‘pa frena’ në Big Brother/Çfarë i bëri Valonit, teksa ishte në dush
25/11 14:39
Top News-Paqe mes Ilirit dhe Donaldit/Kërcejnë për Arjolën, por…çfarë ndodhi!
25/11 13:49
Top News-‘Tradhëtia’ e Sarah dhe dj PM / Pas puthjes romantike tërhiqen, ja vendimi
24/11 17:48
Top News-A do ketë vendim për Fifin nga BBV?!/Humbi ndjenjat, dilemat për qëndrimin në shtëpi
24/11 14:22
Top News – Me buzë të kuqe e fustan të zi / Yuri Kim mahnit të gjithë me elegancën e saj
23/11 22:35
Top News-Sarah në dush bashkë me Dj PM/Marrëdhënia e dyshes po shkon në një tjetër nivel
23/11 16:50
Top News-Pak sekonda mes jetës dhe vdekjes…!/Argjendi i ‘Përputhen’ flet për aksidentin e frikshëm
23/11 16:30
Top News-Sarah kërkon të largohet nga shtëpia/Fifi nuk pret mirë puthjen, i flet ashpër blogeres
22/11 16:51
Top Channel/ Ndodh puthja e shumëpritur mes Sarës dhe DJ PM
22/11 15:03