Top News – ‘Më shpëtoi Interpol’/ Miss Kosova rrëfen detaje nga trafikimi i saj
17/07/2021 15:49

19-vjeçarja nga Gjilani, Tuti Sejdiu tashmë mban kurorën e më të bukurës në Kosovë. Pasi mori çmimin, ajo tha se kurorën ia dedikon babait të saj, i cili ndodhet në burg. Ajo në një intervistë zbuloi se gjashtë vite më parë është trafikuar në Serbi nga një person që jetonte përballë shtëpisë së saj dhe është përdhunuar nga njerëz të ndryshëm. Së fundmi 19 vjecarja ka zbuluar detaje të reja nga ngjarja e rëndë. Ajo tha se pas 8 ditësh trafikim ka arritur ta shpëtonte Interpol dhe më pas e dërguan në Kosovë. “Kur më mori Interpoli më çoi në një qendër rehabilitimi dhe pastaj u bashkova me familjen. Po për t’i kaluar ato ditë dhe ato vite më është dashur të bëjë shumë sakrifica. Por sfidat të bëjnë shumë të fortë”, ka rrëfyer Sejdiu. Ndër të tjerash ajo theksoi se e ndau historinë e jetës për dy arsye të forta. E para kishte të bente me të atin pasi këron drejtësi për të. Por edhe pasi dëshiron tiu tregoj gjithë femrave se nuk duhet të heshtin nëse jeta I përbëll më vështirësi.

Top Channel/ Kurti: Targat, imponim nga të tjerët/ Vuçiç lajmëron sanksione kundër Kosovës
21/09 01:57
Top News – I hiqen targat makinave nga Serbia/ Tensione dhe protesta në Veri të Kosovës
20/09 19:45
Top Chnnel/ Kosova bllokon targat e Serbisë/ Tensione në veri, serbët bllokojnë rrugën
20/09 19:40
Top News-Pandemia merr kthesë në Kosovë/Vetëm 48 raste të reja në 24 orë
20/09 18:44
Top Channel/ Serbia përgatit “hakmarrjen” – përplasja për targat, Vuçiç mbledh krerët e sigurisë!
20/09 14:23
Top News – I hiqen targat makinave nga Serbia / Kosova vendos reciprocitet në kufi
20/09 13:14
Top Channel/ Kosova kundërshton targat serbe/ Bllokohet rruga me kamionë, forca policie në kufi
20/09 12:48
Top Channel/ Kurti për reciprocitetin e targave: Nuk po ndodh asgjë e jashtëligjshme
20/09 12:47
Top Channel/Prag konflikti në kufirin Kosovë-Serbi, serbët bllokojnë rrugën-shkojnë njësi speciale!
20/09 11:34
Top Channel/ Ndalohet hyrja me targa serbe në Kosovë, do vendosen të përkohshme
20/09 10:16
Top Channel/Pezullimi i vizitave në Kosovë/Shoqata e pacientëve kërkon hetim për shërbimet në privat
19/09 20:55
Top News-Ulen ndjeshëm shifrat në Kosovë/Më pak viktima dhe raste të reja nga Covid
19/09 16:05
Top Channel/Pezullimi i vizitave në Kosovë,shoqata e pacientëve kërkon hetim për shërbimet në privat
19/09 16:02
Top Channel/ Siguri në pandemi: Kosovë, rritet kërkesa për floririn- “Ka garanci më shumë”
19/09 10:52
Top News – 11 viktima ne Kosovë… Më pak pacientë me covid në spitale
18/09 18:06
Top News-Edi Rama do të vizitojë Kosovën /Ftesa e Kurtit thyen akujt mes dy kryeministrave
17/09 23:08
Top News-Presidentja Osmani tregon ‘vijat e kuqe’/Dialogu me Serbinë nuk duhet të prekë
17/09 21:40
Top Channel/ Humb jetën 23 vjeçarja në Kosovë/ Familja: vdiq nga vaksina. Prokuroria nis hetimet
17/09 19:48
Top News – Mbi 12 mijë raste aktive nga Covid/Ja sa viktima u regjistruan në 24 orë
17/09 18:21
Top News – Arsimi i lartë pa pagesë / Kosovë, duke filluar nga 1 tetori 2021
17/09 17:55