Top News – ‘Lufta’ për vërtetësinë e firmave/ Dega e PD Elbasan publikon emrat, sa kanë firmosur
27/11/2021 17:00

Degët e Partisë Demokratike prej disa ditësh kanë filluar të publikojnë emrat e delegatëve që kanë firmosur për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të partisë më 11 Dhjetorit të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, edhe pse fillimisht u tha se ato do të bëheshin publike vëtëm ditën kur do të mblidhej Kuvendi. Këtë të shtunë, ka qenë Dega e Elbasanit e cila ka publikuar emrat e fimëtarëve. Ato janë lexuar publikisht para mediave për qëllim transparence nga sekretari i degës, Bledi Himçi. Sipas shifrave të dhëna nga ky i fundit, në degën e Elbasanit kanë firmosur 272 delegatë nga 409 në total, ose e thënë ndryshe 67% e delegatëve të degës. Himçi deklaroi se delegatët kanë firmosur me vullnet, dëshirë dhe bindje të plotë për të ndryshuar tashmë rrjedhën e Partisë Demokratike. Deri tani, emrat e delegatëve që kanë firmosur pro Kuvendit të 11 dhjetorit i kanë publikuar vetëm 4 nga 72 degë në të gjithë vendin.

Top News-143 kg kokainë me imazhin e Escobar/Lirohet nga burgu i arrestuari Erion Peti
18/01 23:08
Top News-Qyteti i vetëm në Shqipëri pa vrasje/ Asnjë krim i rëndë për 12 muajt e vitit 2021
18/01 20:42
Top News-Shifra rekord infektimesh në vend/Në 24 orë 6 qytetarë humbin jetën nga COVID-19
18/01 20:34
Top News-Shqipëria, 4 propozime në OKB/Çfarë duhet të bëjmë për mbrojtjen e grave
18/01 20:24
Top Channel/ “Nuk ka paqe pa gratë”! Fjalimi i parë i ministres së jashtme të Shqipërisë në KE
18/01 19:54
Top Channel/ Atentat në Tiranë/ U qëllua me armë me silenciator administratori i një shkolle
18/01 19:51
Top News-Dy aksidente në Krujë dhe Lezhë/Një i vdekur dhe një i plagosur në pak minuta
18/01 19:49
Top Channel/ Covid po prek edhe zemrën/ Personat që kaluan sëmundjen shfaqin probleme kardiologjike
18/01 19:47
Top Channel/ Festat mbaruan, çmimet nuk ulen/ Produktet e shportës janë ende shumë të shtrenjta
18/01 19:42
Top Channel/ Bashës i organizojnë antimiting! Mbështetësit e Berishës i qëllojnë me vezë makinën
18/01 19:39
Top Channel/ Rama 12 pyetje për shqiptarët! Shpërndahet formulari për të marrë mendimet e qytetarëve
18/01 19:36
Top Channel/ Sherr në mes të rrugës në Durrës, plagoset 50-vjeçari
18/01 19:31
Top Channel/ Drejtoria e Policisë Berat zhvillon analizë vjetore të punës, merr pjesë dhe Nano
18/01 18:58
Top News-Aksident i rëndë në Lezhë/Plagoset drejtuesi i motorit, me urgjencë drejt Traumës
18/01 18:21
Top Channel/ Aksident i rëndë në Lezhë/ Makina përplas motorin, xhami i “Benz”-it bëhet copash
18/01 18:20
Top News- Ish-agjenti i CIA për Shqipërinë/Zbulon arsyen e shtabit ushtarak amerikan
18/01 17:59
Top News – Pas vendimit për administratën/Nisin verifikimet, nëse janë apo jo të vaksinuar
18/01 17:50
Top Channel/ Xhaçka në mbledhjen Këshillit të Sigurimit të OKB: Nuk mund të ketë paqe pa gratë
18/01 17:32
Top News – Rama, përgjigje për konspiracionistët/‘Çfarë lidhje ka Turqia me rrethimet e Krujës’
18/01 17:17
Top News- Fshihej në SHBA, por fundi i papritur/ Si u arrestua në Rinas mashtruesi shqiptar
18/01 17:13