Top News – LSI me dyer të hapura/ Kryemadhi pas rikonfirmimit
23/11/2020 15:24

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi foli sot në një deklaratë për media pasi u rikonfirmua si drejtuese e kësaj force politike. Ndërsa falënderoi të gjithë pjesëmarrësit në zgjedhje, Kryemadhi tha se LSI do të jetë partia e dyerve të hapur dhe të rinjve, të cilët nuk do të jenë vetëm anëtar por në strukturat drejtuese të kësaj force politike. “Pjesëmarrja juaj në zgjedhje ishte manifesitm i shkëlqyer solidariteti dhe besimi, pjesmërrja është një sfidë e fituar, çka më bën mua sot kryetaren më të nderuar, sepse kam nderin të kem në krah njerëz të ndershëm, ndaj ndjej detyrim dhe mirënjohje për të gjithë ju. Dua me dorë në zemër të them faleminderit LSI. Sot është vetëm fillimi, ne jemi të ndërgjegjshëm për sfidat e mëdha që na presin. Që të fitojmë mbi vështirësitë duhet tu ofrojmë shqiptarëve shpresën, atë shpresë që ju mungon, që është grabitur dhe është vrarë nga një qeveri pseudo-rilindëse. Ne dimë të krijojmë vende pune, do të ndihmojmë familjet shqiptare të menaxhojnë koston e jetesës. Do të të bëjmë të mundur që çdo shqiptar të ndihet në Shqipëri si në shtëpinë e tij. Ne fund te fjales te saj kryetarja e LSI, theksoi se gratë i njohin betejat me të cilat përballen familjet e tyre përditë dhe ftoi grate perpjesemarrje me te gjere ne politike.

Top News – Meta-Ka ardhur koha për ndryshim/ Shqipëria e para në Evropë për azilantë
22/01 12:25
Rindërtimi në Vorë/ Kryeministri inspekton punimet për ndërtesat e reja
20/01 15:27
Batutat nga vizita në Vorë/ Banorët: Rrofsh sa malet e Shqipërisë. Rama: Sa malet jo, sa të kemi takatin
20/01 13:10
Top News – Vora një qytet fantazmë/ Kryemadhi-nuk u mbështetën të dëmtuarit nga tërmeti
20/01 12:52
Topalli kandidon në Shkodër e Tiranë/ Vendi i duhet kryeministër që nuk shton vilat në kohë tërmeti
19/01 15:19
Top News – ‘Interesi është I Partisë Demokratike’/ Fatmir Mediu: ‘nuk kërkuam privilegj’
19/01 13:01
Ekonomia në fokus/ Rama dhe Denaj, konferencë për administrimin fiskal
19/01 12:45
Top News – Në 25 prill shqiptarët do zgjedhin/ Kryemadhi-qytetarët janë gjykatësit më të mirë
19/01 11:31
Top News – Sesion i ri me avaz të vjetër/ Akuzat e Murrizit për palaço e hajdutë
18/01 20:13
Top News – Edhe 60 ditë për përplasjet e forta/ Ja data e shpërndarjes së parlamentit
18/01 20:05
Vaksinimi/ Rama: BE nuk pa përtej kufijve të vetë. Me Pfizer i kemi lënë hapësirë vetes për të negociuar më tej
18/01 19:40
Top News – Rama, një përgjigje për Francën…!/ Shumë komente “masakruese” në facebook
17/01 14:32
Veliaj: PD e ndarë në 6 copa, s’dinë kë të votojnë
17/01 13:42
Veliaj: PD-LSI kanë humbur busullën/“Demokratët nuk bëhen deputetë, në lista futet Mediu dhe Ndoka”
17/01 12:15
Top News – Zgjedhjet dhe Dekriminalizimi/ Shkresë e prokurorisë për partitë politike
17/01 11:37
Top News – Votuesit për herë të parë/ LSI, Kryemadhi flet për strategji punësimi
17/01 11:35
Opozita bashkon Dulen e Idrizin/ Kreu i PBDNJ mund të kandidojë në Korçë. Në Vlorë do jetë PDIU
15/01 19:44
Top News – Bilanci i Ramës për përmbytjet/ Vasili-provokim për shqiptarët nën ujë e pa shtëpi
15/01 17:15
Top News – PS mbyll fazën e dytë/ ‘Deputeti që duam’, Balla: një epoke të re
15/01 14:43
Top News – Në kantierin e Thumanës/ Rama e Pacolli inspektojnë ndërtimin e apartamenteve
15/01 14:03