Top News – Lindi trashëgimtarja! Vjen në jetë vajza e princ Lekës
22/10/2020 19:55

Princi Leka konfirmoi ardhjen në jetë të vajzës së tij, duke rrëfyer dhe emrin e saj të trashëguar nga mbretëresha Geraldinë. Në një rastësi vërtet të këndshme, Geraldina II lindi pikërisht në 18 vjetorin e shuarjes së monarkes së parë shqiptare. Në njoftimin e tij të shpërndarë në mediat sociale, princi sqaroi se si foshnja, ashtu dhe bashkëshortja e tij, Elia Zaharia gëzojnë që të dyja shëndet të plotë. Cifti mbretëror e kishte mbajtur të fshehtë lajmin e shtatzanisë së Elias, I cili u mësua vetëm disa ditë më parë, kur ajo u fotografua në rrugë me barkun e rrumbullakosur teksa shëtiste bashkë me të shoqin. Ky është fëmija i tyre i pare. Aktorja shqiptare dhe princi Leka e kurorëzuan historinë e vet të dashurisë në martesë përmes një ceremonie madhështore në 2016-tën, ndërsa me njëri tjetrin ishin njohur që në vitin 2010.

Top News – Identifikohen autorët/ Shkodër, vrasja e Ridvan Ramazanit
28/11 21:10
Hudhra kundër covid/ Fermerët nisin të ndryshojnë kulturat bujqësore
28/11 19:49
Top News – Komisioni për Dick Marty/ Meta: Jo për Shqipërinë e Kosovën
28/11 19:22
Top News – Covid, 16 viktima/ Në 24 orë, 545 raste të reja
28/11 18:14
Top News – Aeroporti i Frankfurtit, gati për transportin e vaksinës antiCovid
28/11 16:30
Tirana në krizë dëmtimesh/ Bardheblutë udhëtojnë në Krujë, Partizani pret Skënderbeun
28/11 16:21
Festimet në pazarin e Korçës / Katër ditë pushimi, mbushen hotelet dhe bujtinat
28/11 16:18
“Gjurmë Shqiptare” sonte
28/11 16:14
Vrasje me armë në Shkodër, ngrihen pika kontrolli/ Gjendet i pajetë në makinë një 46-vjeçar
28/11 16:13
Shqiptarët kursejnë më shumë/ Depozitat bankare shkuan në 8.7 miliardë euro gjatë pandemisë
28/11 15:59
Emigrantët të regjistrojnë adresat/ Aplikimi duhet bërë në portalin e-albania
28/11 15:57
Urimi amerikan për Shqipërinë/ Mesazhi i sekretarit të shtetit Mike Pompeo
28/11 15:54
Koleksioni i flamujve kuqezi/ Shpëtim Sala ruan me fanatizëm flamujt, më i vjetri prej 1904
28/11 15:54
Veton Surroit nuk do t’i hiqet titulli/ Prefekti i Kukësit pritet të shfuqizojë vendimin
28/11 15:45
Prishtina sot është kuqezi/ Festime në Kosovë për Ditën e Flamurit
28/11 15:43
Festa e Pavarësisë në Tiranë/ Viti i dytë që në kryeqytet nuk ka festime të mëdha
28/11 15:35
Festa e Pavarësisë në Tiranë/ Nuk ka aktivitete për shkak të pandemisë
28/11 15:27
108-vjetori i Pavarësisë/ Me flamuj kuqezi, 30 motoristë “pushtojnë” Sheshin e Flamurit
28/11 15:07
Top News – Ekzekutimi në Bruksel/ Lidhja me vrasjet në Elbasan
28/11 15:05
Top News – Grabitja e Blindave/ Lirohet ‘i penduari’ Admir Çerpja
28/11 14:55