Top News – Legjenda, sërish në spital/ Pele ndodhet në gjendje kritike për jetën
08/12/2021 20:07

Legjenda e futbollit, Pele eshte shtruar serish ne spital ne 'Sao Paolo' . 81 vjecarit i jane shfaqur perseri problemet me tumorin e si rrjedhoje eshte detyruar te rikthehet ne infermieri per te marre trajtim me te specializuar nga mjeket. Megjithate, vete spitali 'Albert Einstien' eshte shprehur se kjo gjendje do te zgjase vetem pak dite pasi do te lirohet shume shpejt. Tre here fituesi i Kupes se Botes iu nenshtrua nje operacioni per te hequr tumroin ne Shtator dhe kaloi thuajse nje muaj ne spital. Drejtuesit e spitalit u shprehen ne ate kohe se per te arritur gjendjen e duhur shendetesore Peles do ti nevojitej kimioterapi. Kjo pritet te jete faza e fundit rehabilituese e legjendes braziliane ku me pas do te bashkohet me familjen e tij. Arritjet e Peles ne futboll jane te padiskutueshme ku pergjate karrieres se tij ka fituar Boteroret e viteve 1958, 1962 dhe 1970 dhe mbetet golashenuesi me i mire i kombetares 'Selecao' me 77 gola ne 92 ndeshje.

Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56