Top News – Kukësi rihap garën e titullit / Verilindorët i shkakojnë humbjen e parë Tiranës
22/11/2021 22:52

Kukesi ka arritur te fitoje ndaj Tiranes me shume veshtiresi me rezultatin 2-1. Ne kete menyre verilindoret e cojne diferencen me kryesuesit bardheblu ne vetem 3 pike. Gjithcka u vendos ne pjesen e dyte te takimit ku golat erdhen te gjithe ne fraksionin e dyte. Ishte Milunovic ai qe kaloi ne avantazh skuadren e Kukesit ne minuten e 51', teksa goli i shenuar krijoi shume polemika per shkak te pretendimeve per pozicion jashte loje. Megjithate, kryeqytetasit nuk u dorezuan dhe arriten te vendosin barazpeshen ne minuten e 82' fale golit te realizuar nga Taulant Seferi nga pika e bardhe e penalltise. Pak minuta me pas, Tirana kishte dhe shansin e arte per te permbysur sfiden me Ennur Totren i cili gaboi nga pak metra distanca. Por vetem ne aksionin pasardhes u aplikua edhe njehere tjeter ligji i pashkruar i futbollit qe po nuk shenove do ta pesosh dhe pikerisht kjo ndodhi. Pas nje dalje te shpejt nga e majta, Basa mori topin ne qender duke leshuar nje gjuajtje te pandalshme per portierin Bekaj duke shenuar keshtu golin e dyte per verilindoret. Nje gol qe vlejti 3 pike dhe qe i shkaktoi humbjen e pare sezonale bardhebluve. Me ane te ketij suksesi, Kukesi ngjitet ne kuoten e 17 pikeve vetem 3 me pak se Tirana qe mbetet ne vendin e pare.

Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56
Top News- Me trajnerin e ri/ Partizani nis vitin 2022 ndaj Egnatias
15/01 19:44
Top News- Trishtim në futbollin shqiptar/ Ndërron jetë legjenda Ramazan Rragami
15/01 18:27