Top News-Kriza në PD shkon në bazë/Basha pritet me protesta në Durrës
22/01/2022 18:03

Dita e zgjedhjeve të pjesshme po afron, ndërsa kreu i Partisë Demorktike Lulzim Basha dhe ish kryeministri Sali Berisha vijojnë turin e tyre të takimeve me demokratatët, ndërsa pritet të shihet më 6 mars se kush do të marrë shumicën e bashkive mes Berishës dhe Bashës. Durrësi, është një nga gjashtë bashkitë pa kryetarë, ndërsa kreu I PD mbasiten e kësaj të shtunë zhviloi një takim me demokratët, për të testuar kshtu në një farë mënyrë nëse ai e ka apo jo shumicën e demokratëve nq këtë qytet. E teksa Basha mbërri në Durrës, mbështetësit e Berishës e pritën atë me protesta, ku në duar mbanin pankrata ku shkruhej Lulzim Brava boll mashtove, je i shkarkuar etj. Mes mbështetësve të Berishës dhe Bashës ka pasur përplasje verbale. Prania e forcave të shumta policore ka mbajtur nën kontroll situatën, ndërsa nuk është raportoaur për ndonjë incident. Me pankarta në duar, mbështetësit e Berishës i janë referuar Bashës si tradhtar dhe i kanë bërë thurrje të pranojë rezultatin e votës së lirë të demokratëve. Protesta u zhvillua në sheshin kryesor të Durrësit, para teatrit ''Aleksandër Moisiu'' aty ku u mbajt edhe takimi i Bashës me mbështetësit e vet.

Top News- Vendoset raundi i 3 për Presidentin/ Alibeaj kërkon marrëveshje, Balla: Nuk çojmë kandidat
24/05 18:05
Top Channel/ Panairi i punës/ Hapet në Durrës, bizneset kërkojnë 1500 punëtorë
24/05 15:31
Top Channel/ PPE do diskutojë për krizën në PD/ Deklarata nga kreu deputeti David McAllister
24/05 15:30
Top News-Replikat Rama-Berisha në Kuvend/Seanca me dy protagonistë, ja çfarë ndodhi
23/05 22:30
Top News – Raundi i dytë, sërish digjet në Kuvend/ Asnjë emër, opozita ka dhe një shans
23/05 19:14
Top News- Fyerje dhe fjalor banal në Kuvend!/ Berisha akuzon Spiropalin, pas tij dhe Paloka
23/05 16:29
Top Chanel/ Berisha në krye të PD/ Asnjë urim nga ndërkombëtarët për rizgjedhjen
23/05 15:10
Top Channel/ Sot nuk zgjidhet presidenti, nuk ka konsensus. Zgjedhja e Berishës rriti tensionet
23/05 15:06
Top News- Kryetari i ri, deputetët e përçarë!/ Duma, kthesë 180 gradë: Të respektohen demokratët
23/05 14:56
Top News- Zgjedhjet mes Berishës e Bashës/ Shifrat, si fitoi dy gara përballë ish-Kryedemokratit!
23/05 14:49
Top News- Humbja përballë Berishës, Elezi: Servilët nuk i shërbejnë dot të ardhmes
23/05 14:45
Top Channel/ Zgjedhja e presidentit/ Pasdite seanca e dytë që do dështojë
23/05 12:45
Top Channel/ Dendias vjen në Tiranë, Ministri i jashtëm grek takon Ramën
23/05 12:44
Top Channel/ Berisha rizgjidhet kryetar/ Merr 93.45% të votave, më shumë se Basha vitin e kaluar
23/05 10:28
Top News-A do ta njohë vendimin e apelit?!/Voton Elezi e Berisha, ish-kryeministri: Proces historik!
22/05 14:23
Top News- Demokratët votojnë për kryetarin/ Në pikëpyetje ajo që vjen pas këtyre zgjedhjeve
22/05 13:25
Top Channel/ A do të ketë surpriza? Kukësi voton mes Berishës dhe Elezit si kryetarin e ri të PD-së
22/05 09:45
Top News – Berisha ‘kokë më kokë’ me Elezin / Zgjedhjet e 22 majit dhe ‘hatërmbetjet’ e rivalëve
21/05 17:25
Top News – Nga integrimi në BE tek gabimet e PD / Presidenti Meta zbardh të vërtetën e rezolutës
21/05 15:35
Top News – Nga tryeza e negociatave, te emrat! / Ende asgjë nga ‘fronti presidencial’ në Shqipëri
21/05 14:52