Top News – Kontrabandë me pikturën e Pikasos/ Kapet pasagjeri me faturën 450 mijë euro!
20/07/2022 17:45

“Tre figurat”, një skicë e bërë nga Pablo Picasso në vitin 1966, u gjet në Ibiza në valixhen e një udhëtari që u largua nga Zyrihu dhe u konfiskua nga doganierët. Vepra e artit kap vlerën e 450 mijë eurove dhe nuk ishte deklaruar nga pasagjeri. Hetuesit dyshojnë se ai po kontrabandonte vepra arti. Pasagjeri, emri të cilit nuk bëhet i ditur, i kishte treguar policisë spanjolle një faturë të shkruar me vlerë 1500 euro, duke shpjeguar se vizatimet ishin kopje të origjinaleve. Mirëpo, më vonë, pasi kontrolluan me kujdes valixhet e pasagjerit, autoritetet gjetën edhe një faturë tjetër, atë të 450 mijë eurove.

Top News – Nga avionët privatë tek metroja! Çifti Hollivudian përdor transportin publik
24/09 16:54
Top News – Bebe Rexha shpërthen në lot! / Projekti i saj dhe i David Guetta-s renditet i pari
24/09 13:42
Top News – Mourinho, në ritmet e ‘drillit’/ Trajneri i Romës shfaqet në videon e reperit Stormzy
23/09 16:35
Top News – Tërmeti ‘shkund’ Meksikën/Dua Lipa largohet e frikësuar gjatë performancës
23/09 16:12
Top News – Arsyeja do t’ju habisë!/Fansat ‘Vërsulen’ Me Kritika Ndaj Kim Kardashian
23/09 12:37
Top News – Askush nuk e paska vënë re!/E dashura e Jonny Depp prezente në gjyqin e tij
23/09 12:09
Top News – Mashkulli më i pashëm sipas Brad Pitt/ I pari Paul Newman, I dyti George Clooney
22/09 16:19
Top News – Nuk ka më dyshime! Leonardo Dicaprio dhe Gigi Hadid zyrtarisht çift
22/09 12:39
Top News -‘Dashuri me shikim të parë’.Eda dhe Alba në betejë me ligjin për mëmësinë
22/09 11:09
Top News – Lana Del Rey, lëndë ne universitet / Në SHBA do të studiohet muzika e artistes
21/09 19:04
Top News – Një vit jashtë transmetimit, Golden Globes 2023 rikthehet në ekran
21/09 11:38
Top News -‘U frymëzova nga lidhja e prindërve’, Rita Ora konfirmon martesën me regjisorin
21/09 10:38
Top News- Kim Kardashian blen vilën mahnitëse/Ylli televiziv në resortin e Cindy Crawford
20/09 19:18
Top News- IPhone 14 Pro Max me defekt!/Modeli i ri i Apple probleme me kamerën
20/09 17:20
Top News-Ka 481 milionë ndjekës/Cristiano Ronaldo mbetet mbreti i Instagramit
20/09 16:58
Top News – “Urime ditëlindjen Keyan.Të dua”/ BEBE REXHA uron publikisht te dashurin
20/09 15:56
Top News – Ashley Greene sjell në jetë një vajzë/ Ylli i “Twilight”,nënë për herë të parë
20/09 15:12
Top News-‘Profesioni’ i ri i aktorit Brad Pitt/ Shfaqet si skulptor në galerinë e artit në Finlandë
20/09 14:56
Top News – Kur skena kthehet në rrezik për artistët!/Nga Dua Lipa, Post Malone e akrobatja ruse
19/09 16:23
Top News – The crown”, më i shikuari në Netflix / Rritje e shikueshmërisë pas vdekje së Elizabeth II
16/09 19:57