Top News – Koeman drejt shkarkimit/ Barcelona fillon të mendojë për zëvëndësuesit
18/09/2021 18:09

E ardhmja e trajnerit Ronald Koeman eshte ne rrezik.Drejtuesit e Barcelones duke pare fillimin negativ dhe larg pritshmerive ne edicionin e ri futbollistik jane duke menduar shkarkimin e teknikut holandez.Pavaresisht se nuk ka ne dispozicion futbollistet e duhur dhe te kerkuar nga vete ai, nje argument i tille nuk ka mjaftuar si justifikim nga katalanasit. Klubi 'Blaugrana' ka piketuar tre trajnere te cilet jane ne balotazh me njeri tjetrin se kush do te behet timonieri i ri i 26 kampioneve te Spanjes.Opsioni i pare eshte Antonio Conte qe fale eksperiences dhe aftesive eshte dhe trajneri me i avantazhuar per tu ulur ne stolin e Barcelones.Per te vijuar ne listen e zevendesuesve te Koeman eshte Xavi Hernandes.I rritur ne La Masia dhe i formuar profesionalisht si nje nder mesfushoret me te mire ne bote aty , Xavi udhetoi drejt Arabise Saudite per te fituar pervojen e duhur ne fushen e menaxhimit.Vitet e fundit i kane sherbyer atij me se miri dhe mund te konsiderohet i gatshem per te bere hapin e madhe dhe per te marre ne drejtim katalanasit.Lista permbyllet me trajneri Andre Villas Boas i cili aplikon te njejtin sistem loje te kerkuar nga blaugranasit, por ne fund zgjedhja i takon presidentit Joan Laporta.

Top News – Partnerja e Buffon ‘plas bombën’ / D’amico zbulon mashtrimin e portierit italian
26/10 22:59
Top Channel/ Ze Maria: Më pëlqen Partizani/Ish trajneri Tiranës rrëfen arsyen e vizitës në Tiranë
26/10 19:58
Top News – Tirana për herë të parë në 10 vjet / Starti më i mirë i dekadës së fundit për bardheblutë
26/10 18:39
Top News- Derbi bëhet bardheblu / Tirana mund partizanin në një ndeshje agonistike
26/10 11:12
Top Channel/ Tirana fiton derbin me var/ 17 mijë tifozë, ndalet ndeshja hidhen fshekzjarre në fushë
26/10 00:18
Top Channel/ Emocione dhe tension në “Air Albania” në derbin Tirana-Partizani
25/10 20:20
Top Channel/ Sot Derbi i kryeqytetit në “Air Albania”, bllokohen rrugët rreth stadiumit
25/10 20:18
Top Channel/ Entuziazëm në “Air Albania”, Tirana-Partizani premton një 90-minutësh spektakolar
25/10 20:05
Top Channel/ Në “Air Albania”, derbi Tirana-Partizani, bllokohen rrugët rreth stadiumit
25/10 12:54
Top Channel/Ndalohen boksierët në kufi/Skuadra e Kosovës s’ lejohet të hyjë në Serbi prej simboleve
25/10 00:59
Top News- Vllaznia, humbja e parë/ Kukësi e mund 2-0, fiton dhe Dinamo
24/10 19:56
Top News- Historike në Indianapolis / Zhvillohet garë me makina pa pilotë
24/10 15:12
Top News- Fitoi Kupën e Federatës/ Veliaj pret ekipin e basketbollit të Tiranës
24/10 14:13
Top Channel/ Vajzat futbolliste, stërviten me ambicien që të bëhen të famshme një ditë
24/10 14:05
Top News- Derbi i Kryeqytetit / Tirana-Partizani , Në ‘gjuhën’ e shifrave
24/10 13:51
Top News – Laçi rikthehet te fitorja / ‘Buzëqesh’ edhe Teuta, kalojnë me sukses Egnatian
23/10 18:10
Top Channel/ Trajneri i Skënderbeut “presion” Dinamos, Memelli: Luftojmë për fitore!
23/10 13:32
Top News – Dënimi i rëndë për Shqipërinë/ Gjobë e majme dhe ndeshje pa tifozë për kuqezinjtë
22/10 21:43
Top Channel/ Rikthehet Cikalleshi/ Shërohet nga covid, mungoi me Poloninë
21/10 20:12
Top Channel/ FIFA, mirënjohje kryeministrit për evakuimin e sportistëve afganëve
21/10 20:01