Top News – Kim mbush 40 vjeç/ Feston në një ishull privat
28/10/2020 21:51

E patrembur nga një pandemi që po zgjerohet gjithnjë e më shumë, Kim Kardashian Ëest ka zbuluar se ajo organizoi një festë për veten dhe disa dhjetëra miq në një ishull privat ku edhe këmbeu distancimin social me kërcime, shëtitje me bicikletë, not pranë balenave. Por të paktën këtë e bëri me përulësi. Ajo sidoqoftë, po përballet me një rrebesh polemikash dhe memesh në rrjet pasi publikoi foto të ditëlindjes së saj të 40-të, nga një ishull i panjohur, një eksperiencë, që sic thotë ajo, i dha një shije normaliteti në këto kohë sfiduese. “Pas dy javësh vizita mjeksore dhe pasi i kërkova të gjithëve të hynin në karantinë, i surprizova njerëzit e mi të afërm me një udhëtim në një ishull privat, ku ne mund të pretendonim se gjërat ishin normale qoftë edhe për një moment të vogël në kohë”, shkruante Kim në Tëitter. “Ne kërcyem, bëmë shëtitje me bicikleta, notuam afër balenave, pamë një film në plazh dhe bëmë shumë gjëra të tjera”, shpjegoi ajo. “E kuptoj që për pjesën më të madhe të njerëzve kjo është dicka e paarritshme për momentin, por në momente të tilla, unë jam e ndërgjegjshme se sa e privilegjuar është jeta ime”. Por e gjithë kjo është thumbuar pa mëshirë në mediat sociale nga komentuesit, shumë prej të cilëve nuk kanë mundur të shijojnë normalitetin në ishuj privatë gjatë krizës së koronavirusit. Disa ndjekës të saj në tëitter, vlerësuan sinqeritetin e saj, por shumë të tjerë i konsideruan postimet të pandjeshme në një kohë si kjo në të cilën po kalojmë. Njerëzit shkojnë tani në menca publike dhe jo në ishuj privatë- shkruan muzikanti britanik, peter Frampton.

Top News – Rita Ora 30 vjeçe/ Mamaja poston foton nga fëmijëria
26/11 22:31
Top News – Futboll dhe mode/ Maradona, ekstravagant dhe në look
26/11 16:49
Top News – Moda e pandemisë/ Pizhamat-pjesë e garderobes SHIK
26/11 16:23
Top News – Aksident i frikshëm/ Tom Cruise ‘shikon’ vdekjen me sy
25/11 22:40
Top News – Flasin aktoret e njohura/ Dita kundër dhunës ndaj grave
25/11 15:36
Top News – Ankesa e këngëtarit/ Korrupsion edhe te Çmimet Grammy
25/11 15:35
Top News – Dua Lipa e mahnitshme/ Merr çmim në American Music Awards
24/11 21:11
Top News – Ricky Martin dhe partneri i tij, gati për fëmijën e pestë
23/11 16:05
Top News – Braktisi bashkëshortin/ Fox me të dashurin në tapetin e kuq
23/11 16:03
Top News – Lady Gaga e Brad Pitt, bashkë për herë të parë
23/11 16:02
Top News – Jessica-Robert Berishës/ ‘Kam prova për të shkatërruar’
22/11 21:25
Top News – Brigitte Bardot/ ‘Covidin njerziëmi e ka merituar’
22/11 20:58
Top News – Jennifer Lopez pa moshë/ ‘Ndihem e re dhe e fuqishme’
22/11 10:53
Top News – Clooney, mik për kokë/ U dhuron shokëve 1 milionë dollarë
21/11 18:52
Top News – Pas ndarjes me Miley/ Liam shet pronën në Malibu
20/11 22:23
Top News – Paditet Sting/ Marrëdhënie seksuale me minorenë
20/11 22:20
Top News – 73 vite martesë/ Çifti mbretëror feston në karantinë
20/11 21:07
Top News – Intervistoi Lady Diana-n/ Hetime gazetarit të BBC-së
19/11 15:34
Top News – 20 vite me Michael/ Falënderimi i Catherine Zeta Jones
19/11 13:29
Top News – Edhe Rita Ora mbështet nismën “Vjosa, jo diga”
19/11 12:22