Top News – Kapet vrasësi i efektivit të policies / 21 vjeçari është vetëplagosur, në gjendje kritike
28/09/2021 18:18

Pas operacionit të kërkimit dhe krehjes së zonës në kënetën e Vainit, policia ka prangosur rreth orës 16 të së martës autorin e vrasjës së efektivit të policisë Saimir Hoxha. Forcat e Reneas dhe te FNSH e gjetën 21 vjeçarin Aldi Rama të fshehur dhe të vetëplagosur me armën e zjarrit që mbante me vete. Pasi u gjet i vetëplagosur dhe në gjendje kritike për jetën, 21 vjeçari që vrau me plumb në zemër efektivin e antikrimit Saimir Hoxha, është dërguar në spital ku i është nënshtruar trajtimit mjekësor. Arrestimi i autorit të vrasjes së policit 44 vjecar u bë pas lokalizimit të vendit ku ai ishte fshehur dhe rrethimit të perimetrit ku ai ndodhej. Policia i ka bërë thirrje disa herë të dorëzohej 21 vjecarit Aldi Rama, por ai në disa raste qëlloi në drejtim të tyre dhe më pas ka tentuar edhe të vetëvritet. Për kapjen e tij kërkimet vazhduan në mënyrë intensive nga ajri me helikopter, dhe nga toka duke bërë krehjen e zonës ku dyshohej se i fshihej. Në vendin ku u gjet i vetëplagosur policia ka gjetur dhe ka sekuestruar armën e krimit dhe telefonin e tij celular. Më herët policia vuri shpërblim 20 mijë euro për këdo që do të informonte për vendodndhjen e autorit të vrasjes së policit 44 vjecar Saimir Hoxha. Sipas informacioneve të policisë vrasja e Saimir Hoxhës ka ndodhur në një postbllok të ngritur nga policia në Ishull Lezhë. Policia ka vënë re një makinë të dyshimtë dhe i ka kërkuar që të ndalonte. Ndërsa oficeri Saimir Hoxha ka shkuar për ta pyetur e kërkuar dokumentacionin e nevojshëm, i riu ka nxjerrë pistoletën dhe e ka qëlluar për vdekje. Më pas autori është larguar me makinën, por rreth 3 minuta larg vendit të ngjarjes është gjetur mjeti i tij. Kjo ka krijuar dyshimet se autori është larguar në këmbë.

Top News-12 viktima nga Covid 19 / Mbi 6 mijë raste aktive në vend
19/10 17:50
Top News-Vazhdon “shkundja” e policisë / Gledis Nano firmos emërimin e drejtuesve të tjerë
19/10 17:48
Top News- Brenda serave të fermerëve/ Kolegu vrau veten nga borxhet, duam ndihmë
19/10 17:28
Top News – Fermerët e Beratit në protestë / Kërkojnë dëmshpërblim për farat e skaduara
19/10 17:00
Top News-Dy projekte për ujësjellësin/ Nënshkruhen marrëveshjet për investime në Tiranë
19/10 16:59
Top News – Të hapen negociatat me Shqipërinë / Varhelyi nuk jep datë për konferencën ndërqeveritare
19/10 16:49
Top Channel/ A prek vettingu personat e shpallur non grata? Alibeaj zbërthen propozimin e PD
19/10 16:42
Top Channel/ A e fut në kolaps Vettingu në Politikë SPAK-un? Ja si përgjigjet nënkryetari i PD
19/10 16:42
Top Channel/ Harta e re territoriale, Alibeaj: Ja pika ku duhet te nisë puna për reformën
19/10 16:41
Top Channel/ Reforma Territoriale sipas PD, nënkryetari demokrat Enkelejd Alibeaj skicon hartën e re
19/10 16:41
Top Channel/ PD kërkon një hartë të re territoriale, Alibeaj: Ja pse kërkojmë rikthimin e Komunave
19/10 16:41
Top Channel/ Alibeaj zbulon arsyen e amendamenteve kushtetuese të PD: Rama e ndryshoi Kushtetutën…
19/10 16:40
Top Channel/ Alibeaj: PS ndryshoi në mënyrë diabolike Kushtetutën në 30 Korrik, të zhbëhet!
19/10 16:39
Top Channel/ PS ftesë për shtyrjen e afateve të organeve të Vettingut, vjen reagimi i parë në PD
19/10 16:39
Top Channel/Amendamentet Kushtetuese,Alibeaj:PD nuk kërkon pazar me mazhorancën, nuk vendosim kushte
19/10 16:39
Top Channel/ Zgjatja e afateve të Vettingut, çfarë do bënte PD nëse kërkesa do vinte nga SHBA dhe BE
19/10 16:38
Top Channel/ Për herë të parë prezantohet ekspozita e piktorit Ismail Lulani
19/10 16:04
Top Channel/ Shqipëria- Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria angazhohen për lidhje infrastrukturore
19/10 15:37
Top Channel/ BE vlerëson zgjedhjet në Kosovë: Dëshmuan se Kosova është një demokraci e vërtetë
19/10 15:33
Top Channel/ Dy projekte për ujësjellësin, nënshkruhen marrëveshjet për investime të reja në Tiranë
19/10 15:31