Top News – ‘Jam infektuar me Covid’/ Tire Alldervishi kërkon lirimin në apel
19/01/2021 16:52

Ish sanitarja e Spitalit ‘Shefqet Ndoqi’ Tire Alldervishi preendon se është infektuar me covid dhe ka kërkuar në gjykatën e Apelit lehtësimin e masës së sigurisë ndaj saj. Ish punonjësja ndihmëse që i mori 8 milionë lekë vajzës së një paciente me COVID, kërkon lirimin e saj nën pretendimin se si e infektuar me koronavirus ajo përbën rrezik për të tjetër. "Kam qenë e prekur me COVID para arrestimit dhe ende s’jam negativizuar ! Rrezikoj të infektoj të tjerët në qeli", mësohet të jetë shprehur sanitarja. Ajo u arrestua pak ditë më parë dhe u la në arrest me burg pas publikimit në media të pamjeve ku ajo shfaqej më nënën e një pacienteve të shtuar të covid 2, së cilës përgjatë një muaji i ka marrë 8 mulionë lekë me qëllim që t’i ofronte pacientes të sëmurë në gjendje të rëndë ndihmë dhe shërbime plus. Por mesazhet e publikuara mes nënes së sëmurë dhe vajzës tregojnë se gruaja e shtuar në spital nuk kishte maarrë as shërbimet më minimale, madje i ishte refuzuar edhe ushqimi nga stafi mjekësor. pas publiimit të skandalit Prokuroria e Tiranës po vijon hetimet për të zbardhur gjithë ngjarjen dhe nëse në spitalin ‘Shefqet Ndroqi ka funskionuar një rrjet korrupsioni që zhvaste pacientet me covid për t’u ofruar më pas shërbime.

Trafik në rrugën e Elbasanit, pamjet kur makina e policisë ‘i shpëton’ duke hyrë kundravajtje
05/03 21:26
Top News – Itali, 30 vjet nga eksodi masiv/ Rama dhe Di Maio, memoria e 6 marsit 1991
05/03 21:16
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53