Top News-Ish-shefi i inteligjencës në Ekuador / Si bëhet trafiku i kokainës drejt Shqipërisë apo BE
25/01/2022 19:34

Trafiku i lëndës narkotike nga Shqipëria drejt BE, apo nga vendet e Amerikës Latine drejt vendeve të tjera të Bashkimit Evropian, pas përjashtuar edhe vendin tonë është kthyer në një nga temat më të diskutuara aktuale në vend. Kjo për të vetmen arsye se pothuajse cdo ditë raportohet për kokainë apo ndonjë lëndë tjetër narkotike të kapur në vendin tonë që vjen kryesisht nga Ekuadori. Ish-kreu i Inteligjencës ushtarake në Ekuador Mario Pazmino, i ftuar në emisionin Zona Zero në Top Neës të gazetarit Thimi Samarxhi ka folur pikërisht rreth kësaj teme. Ai tha se këto vende ku bëhet qarkullimi i lëndëve narkotike janë pjesë e krimit të organizuar, dhe se shteti nuk investon për të patur kontrolle strikte apo skanera në porte ose aeroporte.

Top Channel/ Digjet gjatë natës apartamenti në Shkodër, një e moshuar në gjendje të rëndë
25/05 09:41
Top News – Tifozët me shkopinj në duar nëpër rrugët e Tiranës, Policia përplaset në rrugë
24/05 23:52
Top News- Policia rrethon Spitalin e Traumës, tifozë holandezë dhe italianë të plagosur
24/05 23:46
Top News – Dy makina “kokë më kokë” në Vlorë, fatmirësisht pa viktima; shkak shpejtësia
24/05 23:39
Top News – Holandezët sulmojnë autobusët me tifozët e Romës, Policia bllokon lëvizjen
24/05 23:34
Top News- Mesnatë e frikshme në Tiranë/Alarm i kuq, tifozët përplasen me policinë
24/05 23:32
Pasi shkatërrojnë makinën e policisë, tifozët përfundojnë në party
24/05 23:11
Top Channel/ Huliganët holandezë marrin para ç’të gjejnë, dhunojnë policinë
24/05 23:04
Top Channel/ Me grushte e karrige, momenti i sherrit mes tifozëve holandezë
24/05 22:59
Top News – Alarm i kuq në Tiranë/ Tifozët holandezë përplasen dhunshëm, 8 të arrestuar nga Policia
24/05 22:56
Top News – ‘Tmerrohet’ Tirana, tifozeria holandeze e ndarë në grupe godet policnë
24/05 22:50
Top News – Përleshje në Tiranë, tifozët holandezë përplasen me Policinë në disa pika, ndërhyn FNSH
24/05 22:47
Top Channel/ Tifozët nuk përmbahen para ndeshjes, “shfryjnë” emocionet në forma të ndryshme
24/05 22:46
Top Channel/ Finalja e Conference League pritet me përplasje të ashpra mes tifozëve/ Pamjet nga Tirana
24/05 22:22
Top News-Tifozët holandezë masakrojnë shqiptarin/Tetë të arrestuar i plagosuri në spitalin e Traumës
24/05 22:18
Top Channel/ Tifozët holandezë e dhunuan, 45-vjeçari mbeti i gjakosur i shtrirë në tokë pa ndjenja
24/05 22:17
Top Channel/ Bashkë për sportin/ Nisma humanitare e ekipit të Romës dhe Feyenoord
24/05 20:07
Top Channel/ Vota e diasporës/ PS dhe PD janë dakoret, por opozita ka disa dyshime
24/05 19:53
Top Channel/ Presidenti, raundi i tretë më 30 maj/ Sërish nuk ka konsensus mes pozitës dhe opozitës
24/05 19:53
Top Channel/ Finalja Coference League/ Tifozët ‘pushtojnë’ Tiranën, festë me pije e këngë
24/05 19:47