Top News – I will always love you/ 1 miliardë shikime në youtube
27/10/2020 19:24

"I Will Always Love You" e Whitnet Houston është një nga këngët e shndërruara në një sukses që nuk njeh kohë dhe që është bërë pjesë e historisë së muzikës. Kënga e paharrueshme me të cilën artistja fitoi cmimin Grammy, ka kaluar 14 javë në vend të parë të klasifikimit Billboard Hot 100 dhe është një prej singëllave më të shitur të të gjithë kohërave. Dhe tani, ajo ka thyer edhe një tjetër rekord: ka arritur 1 miliardë shikime në Youtube. E falë kësaj shifre ajo renditet tani në vendin e katërt në klasifikimin e këngëve të viteve 90 në platformën e videove. Kënga është shkruar dhe regjistruar fillimisht nga Dolly parton, në 1973. Më pas, versioni i kënduar nga Whitney Houston është regjistruar dhe publikuar në 1992. Me këtë interpretim diva ka arritur majat e klasifikimeve falë edhe daljes në kinema të The Bodyguard, kolonë zanore e të cilit ishte kënga. Në këtë film, vetë Houston luante përkrah Kevin Costner. I Will Always Love You, renditet kështu pas tre këngëve të tjera të viteve 90 që kanë kapërcyer shifrën e 1 miliardë shikimeve në YouTube; november rain e Guns N ‘Roses, me 1.45 miliardë shikime, “Smells Like Teen Spirit”, e Nirvanas me 1.14 miliardë shikime dhe Zombie e Cranberries, 1.05 miliardë shikime.

Top News – ‘Studio 2054’/ Dua Lipa ‘rishpik’ koncertin
28/11 16:36
Top News – Festoi 30 vjetorin/ Rita Ora me album super-sexy
28/11 16:35
Top News – Krenare që jam Shqiptare/ Dua Lipa uron festën e pavarësisë
28/11 14:55
Top News – Moda, ‘Pillow Boots’/ ’Përgjigjia’ ndaj çizmeve UGG
27/11 22:01
Top News – Rita Ora feston/ Dalin pamjet, 30 vjetori në shtëpi
27/11 18:23
Top News – Rita Ora 30 vjeçe/ Mamaja poston foton nga fëmijëria
26/11 22:31
Top News – Futboll dhe mode/ Maradona, ekstravagant dhe në look
26/11 16:49
Top News – Moda e pandemisë/ Pizhamat-pjesë e garderobes SHIK
26/11 16:23
Top News – Aksident i frikshëm/ Tom Cruise ‘shikon’ vdekjen me sy
25/11 22:40
Top News – Flasin aktoret e njohura/ Dita kundër dhunës ndaj grave
25/11 15:36
Top News – Ankesa e këngëtarit/ Korrupsion edhe te Çmimet Grammy
25/11 15:35
Top News – Dua Lipa e mahnitshme/ Merr çmim në American Music Awards
24/11 21:11
Top News – Ricky Martin dhe partneri i tij, gati për fëmijën e pestë
23/11 16:05
Top News – Braktisi bashkëshortin/ Fox me të dashurin në tapetin e kuq
23/11 16:03
Top News – Lady Gaga e Brad Pitt, bashkë për herë të parë
23/11 16:02
Top News – Jessica-Robert Berishës/ ‘Kam prova për të shkatërruar’
22/11 21:25
Top News – Brigitte Bardot/ ‘Covidin njerziëmi e ka merituar’
22/11 20:58
Top News – Jennifer Lopez pa moshë/ ‘Ndihem e re dhe e fuqishme’
22/11 10:53
Top News – Clooney, mik për kokë/ U dhuron shokëve 1 milionë dollarë
21/11 18:52
Top News – Pas ndarjes me Miley/ Liam shet pronën në Malibu
20/11 22:23