Top News – I dehuri shkakton terror në mesnatë/ Policia arreston në momentin e duhur autorin
07/05/2021 10:28

Neutralizohet dhe prangoset një 55 vjecar, i cili ka terrorizuar në mesnatën banorët e Këlcyrës. Burimet zyrtare bëjnë me dije se Seit Alikollari kishte pasur një konflik për motive të dobëta me një tjetër shtetas, si pasojë edhe e gjendjes së tij të dehur, ka shkuar në banesë, ku ka marrë armën e zjarrit dhe është drejtuar për në banesën e personit me të cilin ishte konfliktuar. Autoritetet policore, si rezultat i kontrollit të territorit si dhe informacioneve të marra në rrugë operative, se ky shtetas po qarkullonte me armë zjarri, kanë kontrolluar zonën dhe si rezultat kanë mundur të identifikojnë 55 vjeçarin. Në momentin e ndërhyrjes së policisë, Alikollari ka qenë i armatosur me armë zjarri kallashnikov, të cilën ua ka drejtuar punonjësve të policisë. Mësohet se arma ka qenë me fishekë në fole, gati për qitje. Autoritetet policore neutralizuan situatën dhe vunë në pranga Seit Alikollarin. U sekuestuan në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit dhe 2 krehra me fishekë luftarak. Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Përmet, për veprime të mëtejshme.

Top Channel/ I nxehti ekstrem në Shkodër, sot temperaturat shkojnë në 40 gradë celcius
23/06 13:17
Top News – Shpërndanin drogë në qytet / Polica arrestohen në flagrancë 6 të rinj
23/06 13:04
Top News – Hetimi për krimin zgjedhor/ Nuk nis procedimi penal për 25 denoncime
23/06 13:02
Top News – Albin Kurti vizitë në Francë/ Takim me presidentin Emmanuel Macron
23/06 13:02
Top News – Drejtuesi humb kontrollin / Mjeti përfundon në karburant, dy të plagosur
23/06 12:53
Top Channel/ KQZ shpërndan mandatet, zyrtarizohen deputetët e zgjedhjeve të 25 prillit
23/06 12:50
Top Channel/ Sot dielli “armiku” më i madh, Elbasani ndër qytetet më të nxehta
23/06 12:49
Top Channel/ Rrëzohen kërkesat e qeverisë, Kushtetuesja shqyrton legjitimitetin e zgjedhjeve lokale
23/06 12:48
Top Channel/ Shqipëria digjet, pluhur nga Afrika dhe lagështi në ajër nga Mesdheu
23/06 12:48
Top Channel/ Për’puthen, audicione në Berat/ Të rinj e të moshuar interes për emisionin
23/06 12:39
Top Channel/ Greqia e zemëruar me Zaev/ Reagime përse nuk shkruajti “e Veriut” në postim
23/06 12:35
Top Channel/Pasojat e regjistrimit online/CRCA Shqipëri: 3600 fëmijë rrezikojnë të mbeten pa shkollë
23/06 12:23
Top Channel/ Si mund ta përballojnë shqiptarët të nxehtin? Përgjigja epike e Selami Jenisherit
23/06 11:53
Top News – Vendgrumbullim ilegal për plehrat/ Kavajë, zbulohet nga mediat, jo nga bashkia
23/06 11:13
Top Channel/ Tym i zi dhe flakë, makina shkrumbohet totalisht tek Casa Italia
23/06 10:26
Top Channel/ Shoferi humbet kontrollin, makina përfundon në pikën e karburantit, dy të plagosur
23/06 09:54
Top News – Në emër të fqinjësisë së mirë apo…! Shqipëria e ndëshkuar nga Maqedonia e veriut
22/06 21:16
Top News – Paga e ulët, por çmime të larta/ Eurostat nxjerr të dhënat për ekonominë
22/06 21:11
Top News – Relatori për çështjen ‘Meta’/ Shkarkimi në dorën e gjykatësit përparim kalo
22/06 20:30
Top News – Hajduti në njësinë policore Enfast/ Nënkomisar Çaushi grabiti paratë e sekuestruara
22/06 20:28