Top News – ‘Honoris Causa’ për Federica Mogherinin / Nderohet ish-shefja e diplomacisë e BE-së
08/06/2023 17:34

Universiteti i Tiranës nderoi me titullin “Doctor Honoris Causa” Federica Mogherinin, politikanen italiane, e cila ka mbajtur poste të rëndësishme në Bashkimin Europian, duke filluar nga nënkryetare e Komisionit Evropian dhe përfaqësuese e lartë për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë. Në ceremoninë e nderimit të Mogherinit, Rama evidentoi rolin e saj në mbështetje të interesave të Shqipërisë.

Top Channel/ Rezolutë për Kosovën! Grupi i PS dhe opozita do të ulen për të unifikuar draftin final
04/10 15:17
Top Channel/ PS kërkon rezolutë për Kosovën: Të votohet në Kuvend dënimi i sulmit terrorist në veri
04/10 12:14
Top Channe/ Rama-ndërtuesve: Pse i shisni apartamentet 2 mijë euro metrin dhe i deklaroni 850 euro
03/10 15:22
Top Channel/ Tenderët me inteligjencë artificiale! Rama takim me biznesin, “surpriza” për hotelet
03/10 15:05
Top Channel/ Ndryshojnë rregullat për biznesin, Rama: Referenca për hotelet dhe AI
03/10 12:35
Top Channel/ Rama përplaset me ndërtuesit për taksën 3% të strehimit social: Pse gënjeni shtetin
03/10 12:13
Top Channel/ Rama në Zagreb, pritet me ceremoni zyrtare nga Kryeministri kroat
02/10 14:19
Top Channel/ Rama vizitë në Kroaci, pritet nga homologu Andrej Plenkovic
02/10 12:27
Top News – Sulmi terrorist në Ankara/ Politika shqiptare solidarizohet me Turqinë
01/10 13:14
Top News – PD akuza zëvendësministres së arsimit/ ‘Fitoi miliona lekë pa garë, të dorëhiqet’
30/09 13:21
Top Channel/ Podcasti “Flasim”/ Këtë të shtunë i ftuar balerini dhe koreografi Angjelin Preljocaj
30/09 12:16
Top News – Rrëfehet balerini i famshëm/ Angjelin Preljocaj i tregon Ramës “shkrepëtimën” e parë
30/09 11:40
Top News – Të pathënat e Angjelin Prejlocaj/Balerini i rrëfen Ramës “shkrepëtimën” e parë
30/09 10:39
Top Channel/ Rama në “Berlin Global Dialogue”:Të përshpejtohet integrimi pas ndikimit rus në Ballkan
29/09 15:05
Top Channel/ Shqipëria s’pranoi deklaratën e BE! “Ta dënonte nderimin që Serbia i bëri kriminelëve”
28/09 15:00
Top Channel/ S’pranoi deklaratën e BE, Rama shpjegon qëndrimin e Tiranës për incidentet në Kosovë
28/09 12:26
Top Channel/ “Plane e projekte konkrete”, Rama ndan fotot krah Giorgia Melonit në Itali
28/09 10:21
Top News-Nikolla thërret konferencën e kryetarëve/ Dy kërkesat e opozites për hetim, Bardhi kryetar
27/09 21:04
Top News – Rama i kthen vizitën Melonit / Takimi për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve
27/09 19:59
Top Channel/ Asnjë ankesë në KQZ për Kukësin! Opozita vetëm deklarime publike, por jo nisma ligjore
27/09 15:19