Top News – Gjesti fisnik i Tuchel/ Trajneri pagoi operacionin dhe shtëpinë e pastrueses
18/09/2021 17:26

Thomas Tuchel dallohet per cilesite e tij te medha si brenda por edhe jashte fushes.Trajneri qe pas emerimit ne krye te Chelsea ka bere nje pune te jashtezakonshme duke i kthyer Blute ne forcen kryesore ne Premier League dhe ne Europe.Fitimi i trofeut prestigjoz te Champions League sezonin e kaluar ishte konfirmimi me i mire per aftesite e tij ne anen tekniko-taktike por se fundmi eshte zbuluar dhe nje ngjarje me te vertete prekese per tekniku gjerman.Gjate kohes qe ai drejtonte Paris Saint Germain ne shtepine e tij ai punesoi nje filipinase e cila u shqua per punen e saj te perkushtuar dhe te palodhur.Nje detaj i tille i ra ne sy Tuchelit dhe me pas kuptoi arsyen se perse ajo ishte aq e devotshme ndaj punes se saj.Pastruesja kishte nje femije te semure dhe punonte me orar te zgjatur per te siguruar parate e operacionit.Dhe si rrjedhoje, Tuchel i ofroi te gjitha parate e nevojshme per nderhyrjen dhe madje i bleu dhe nje shtepi ne vendlindje ne Filipine.Ky gjest fisnik nga ana e trajnerit u nxit dhe u perkrah edhe nga bashkeshortja e tij.Lajmi u perhap me shpejtesi ne te gjitha mediat prej faktit se si Thomas Tuchel e ndihmoi pastruesen e shtepise te dale nga kriza e saj.

Top Channel/ Përballja me Partizanin, drejtori bardheblu: Derbin e fiton Tirana 2-0
20/10 17:34
Top News – Incident i rëndë në Kosovë / Kreu i FFK Agim Ademi sulmohet fizikisht
19/10 18:18
Top News-Derbi Tirana-Partizani/Zbulohet kërkesa e vecantë e bardhebluve
19/10 15:21
Top Channel/ Lumë golash në “Loro Boriçi”! Vllaznia mund Dinamon 6-3
19/10 12:47
Top News – Tragjedia në stadium / Tifozi pëson arrest kardiak, doktori bëhet hero
18/10 17:35
Top News – Forma shqetësuese e Lukakut / Belgu humb shenjestrën, 6 ndeshje pa gol
18/10 17:17
Top News- Nis procesi ‘Sextape’/ Karim Benzema rrezikon dënim deri në 5 vjet burg
18/10 16:02
Top Channel/ Superkupa mbarëshqiptare në basketboll, kupën e fitoi ekipi i Suharekës
18/10 15:56
Top News-Tirana, e vetme në krye/Partizani-Kukësi pa fitues, sot Vllaznia-Dinamo
18/10 12:39
Top Channel/ Albin Kurti në gjysmëfinalen Vllaznia-Sigal Prishtina: Populli është para politikës…
16/10 20:51
Top Channel/ Egnantia mund Laçin/ Surprizat e Superligës Kastrioti mund Skënderbeun
16/10 19:59
Top News – Nuk kanë të ndalur infektimet / Dy lojtarët kuqezi rezultojnë pozitiv me Covid-19
16/10 13:48
Top Channel/UEFA, mësim si drejtohet futbolli. Trajnohen drejtuesit e klubeve shqiptare të futbollit
15/10 15:35
Top News-Java e 5-të e Superiores/ Ekipet shqiptare rikthehen sërish pas pauzës
15/10 15:34
Top Channel/ Lezha bëhet me ekip basketbolli/ Pas 25 vjetësh do luajë skuadra e Besëlidhjes
13/10 15:42
Top Channel/ Stadiumi vishet me flamuj kuq e zi/ Atmosferë e zjarrtë për ndeshjen Shqipëri-Poloni
12/10 20:23
Top Channel/ Kosova kërkon fitore me Gjeorgjinë, pas humbjes me Suedinë
12/10 19:38
Top Channel/ Shqipëria përballë Polonisë.Kombëtarja shpreson të shkojë në finalen e botërorit
12/10 19:36
Top Channel/ Pak orë para ndeshjesh Shqipëri-Poloni, tifozët kuq e zi përleshen me tifozët polakë
12/10 19:07
Top News- Masat e sigurisë në ‘Air Albania / ‘Fshf jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët
12/10 15:44