Top News- Futboll, ndodh ajo që nuk pritej / Misteri me listën e trajnerëve më të mirë
27/10/2021 18:59

Trajneri italian, Carlo Ancelotti eshte shpallur trajneri me i mire i shekullit te 21. Ne nje sondazh te kryer ne baze te pikeve, skuadrave te drejtuara dhe sezoneve qe kane qene ne krye te nje klubi ka dale fituesi pikerisht timonieri aktual i Real Madrid, i cili mban vendin e pare me 706 ndeshje dhe 1434 pike. Ndjekesi me i afert eshte Arsene Wenger me 702 ndeshje dhe 1381 pike. I treti renditej portugezi Jose Mourinho ndersa per habine me te madhe ne vendin e 4 klasifikohej trajneri legjendar i Manchester United, Sir Alex Ferguson. Fituesi i 4 trofeve te champions league dhe shume titujve spanjolle, gjerman dhe anglez Pep Guardiola renditej i pesti ndersa lista perfundimtare plotesohej me emrat e Jurgen Klopp, Rafa Bentiez, Claude Boyle te Saint Ettiene, Claudio Ranieri qe sapo u emerua te Watford dhe Manuel Pelegrini i cili aktualisht ndodhet te Real Betis dhe numeronte 954 pike.

Top News – Messi në telashe/ Hoteli i tij me vlerë 30 milionë do të prishet
02/12 19:23
Top News – 6 muajt e ‘tmerrit’ të Eriksen/ E ‘mëshiron’ ekipi modest, odense i hap dyert
02/12 19:23
Top Channel/Rikthehen ndeshjet e Superiores, të shtunën e të dielën do luhet java e 10 e kampionatit
02/12 16:12
Top News-Teuta-Vllaznia/ Sfida kryesore e javës së 11 të Superiores
02/12 14:38
Top News- Tifozi me probleme shëndetësore/ Ndeshja Watford-Chelsea u ndërpre për 15 minuta
02/12 12:44
Top News – Rikthimi i Partizanit / Demat synojnë vazhdimësinë pas suksesit ndaj Teutës
01/12 19:27
Top News – Dy bodigardët e Cristiano Ronaldos / Në telashe, tashmë nën akuzë nga policia
01/12 19:05
Top News – Ronaldo përgënjeshtron zërat / Portugezi akuzon kryeredaktorin e njohur
30/11 20:25
Top News – Java e 10-të e Superiores / Tirana bën ‘hap fals’, Kukësi ngushton diferencën
29/11 19:35
Top News – Egnatia shkarkon Maganin / Klubi rrogozhinas mbyll bashkëpunimin me trajnerin
29/11 17:41
Top News- Rihapen llogaritë për titullin/ Kukësi mposht Egnatian, fiton edhe Dinamo
28/11 16:36
Top News-‘Zbardhet’ Premier League/ Bora e dendur shtyn sfidën Burnley-Tottenham
28/11 15:29
Top News- Teuta nuk humbet kohë/ Cakton Renato Arapin si trajner në vend të Martinit
28/11 15:17
Top Channel/Turne futbolli për fëmijë/ Promovohen talentet e reja në kryeqytet
28/11 12:48
Top News- Skënderbeu frenon Tiranën/ Vllaznia, fitore e rëndësishme ndaj Laçit
28/11 11:27
Top Channel/ Skëndërbeu barazon me Tiranën, Vllaznia fitoi në Shkodër me Laçin
28/11 01:49
Top News -Do të quhet ‘Kukës Arena’ / Verilindorët ndryshojnë emrin e stadiumit
27/11 16:06
Top Channel/ Tirana luan në Korçë/ Ndërsa Vllaznia pret sot Laçin
27/11 13:58
Top Channel/ Partizani fiton me Teutën, kryeqytetasit marrin një fitore në minutat shtesë
27/11 02:09
Top News – Fisnikëria e Ronaldos / I përgjigjet ftesës së Pink për të ndihmuar fëmijët
26/11 22:06