Top News – ‘Fluturonte’ me 200 km\h/ Shpejtësia, policia heq 19 patenta
02/08/2020 11:13

Gjatë orëve të vona të mbrëmjes Policia Rrugore ka zhvilluar kontrolle me radarë në aksin Sauk-Teg për të parandaluar të gjithë aksidentet si pasojë e shpjetësisë së normave të lejuara si dhe ka pasur pika kontrolli për të pikasur shoferët që drejtojnë mjetin nën efektin e alkoolit. Gjatë kontrolleve është kapur një mjet që qarkullonte me shpjetësi 198 km/h, në një rrugë ku shpejtesia maksimale e lejuar është 90 km/h. Në një aksion disa orësh, Policia hoqi 12 leje drejtimi, për shpejtësi që variojnë nga 132 deri në 198 km/h dhe 7 të tjera për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit. Dy drejtues mjetesh janë prangosur pasi u kapën duke ngarë mjetin kur kishin konsumuar alkool. Gjithashtu gjatë natës janë vendosur 5 gjoba maksimale, me nga 30 mijë lekë të reja secila, ku ndër shkelësit kanë qenë edhe rezidentë në Bashkimin Europian.

Top News – Ndërron jetë mjeku/ Anibal Byberi ishte prekur nga Covid
03/08 11:09
Apeli i mjekes: Mbrohuni në këto tre forma
03/08 10:03
Transportonte ilegalisht 7 emigrantë kundrejt fitimit, pranga 24 vjeçarit në Pogradec
03/08 10:02
Thyen kampionët e Tiranës në finale, Teuta fiton kupën
02/08 22:55
Këngët e vjetra shkodrane/ Muzikanti Robert Bisha rikthehet me koncert në vendlindje
02/08 20:24
Festivali i Resë/ Aktiviteti i vetëm edhe pse Tirana është e boshatisur
02/08 20:22
Kukësi dhe Zderic në CAS/ Nënkampionët: Nuk kemi asnjë dënim, merkato e hapur
02/08 20:19
Vera origjinale shqiptare/ Kantina që nisi si biznes familjar dhe u mbështet me fondet e AZHBR
02/08 20:17
Sfida për superioren/ Në “Loro Boriçi” përballet Vllaznia me Besëlidhjen
02/08 20:15
Kupa e Shqipërisë/ Finalja mes Tiranës dhe Teutës në “Air Albania Stadium”
02/08 20:13
Pas bllokimit të autoboteve nga policia, “stil i ri” i mjeteve që të bëjnë zgjimin
02/08 20:07
Ekselentja që ikën në Angli/ Po plotëson dokumentacionin, Ambasada s’është mbyllur prej pandemisë
02/08 20:04
Durrës, prenotimet në rritje/ Operatorët shpresojnë që gushti të jetë muaj i mirë për turizmin
02/08 19:53
Top News – Mjeti përplas për vdekje fëmijën/ Po lëvizte me biçiklete
02/08 19:39
5 viktima, 123 raste të reja/ Covid-19, përkeqësohet bilanci, Tirana me numër të lartë infektimesh
02/08 19:34
Top News – Mbanin muzikë të lartë/ Gjobiten dy lokale në bregdet
02/08 18:42
Aksident në Berat/ Makina kthehet përmbys, drejtuesi i mjetit përfundon në spital
02/08 16:55
Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 123 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orë
02/08 16:30
Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 13 të vdekur, 245 raste të reja
02/08 16:04
E diela në Zvërnec/ Në plazh respektohet protokolli anti-covid
02/08 15:20