Top News – ‘Escobari’ shqiptar nuk do hetohet/ I dënuar në Turqi, marrëveshja nuk e lejon
07/05/2021 14:14

Prokuroria Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, kërkoi pushim të çështjes ndaj Met Kananit, i arrestuar në Turqi për trafik lëndësh narkotike. Ky vendim ka ardhur si rezultat i faktit se Met Kanani është dënuar edhe në shtetin turk dhe si pasojë nuk mund të vazhdojnë hetimet ndaj tij. Met Kanani i cilësuar shpesh si “Eskobari Shqiptar” është kreu i një ndër organizatave më të mëdha kriminale e përbërë nga 66 persona të kombësive të ndryshme. Kanani shfrytëzonte vende si Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut për të dërguar drogë drejt Turqisë. Greqia dhe Italia gjithashtu shërbenin si rrugë kalimi për lëndët narkotike të Eskobarit Shqiptar. Në nëntor të vitit 2017, në Greqi janë kapur 1.6 ton kanabis pas një përleshjeje në det ndërmjet autoriteteve policore dhe trafikantëve të drogës. Met Kanani ka qenë i dyshuar se ka tentuar të çojë në Greqi këtë sasi droge, ku njerëzit e bandës së tij kriminale janë përplasur me Policinë. Ndërkohë kreu i kësaj organizate të fuqishme kriminale, Met Kanani është arrestuar në Turqi disa kohë më parë dhe ndodhet në burg, së bashku me disa shqiptarë të tjerë bashkëpunëtorë të tij.

Top Channel/ Stuhi breshëri në Elbasan, dëmtohen të mbjellat në fshatin Muçan
19/06 02:05
Top Channel/ Aksident i rëndë në Pogradec, makina përplas fëmijën 11 vjeç
19/06 02:02
Top News – Zhgënjim edhe në gjuhën e huaj/ Maturantët rezultate të dobëta në provim
19/06 00:40
Top News – Sherri i çiftit që solli vrasjen fatale/ Dëshmia e pilotit zbulon dinamikën e krimit
18/06 22:18
Top News – U akuza për vrasjen në ish Bllok/ Ish komandoja Merviol Bilo dënohet me shërbim prove
18/06 22:11
Top News – ‘Parku helen’ në Farkë/ Përurohet nga homologët Veliaj dhe Bakoyannis8xeVP5Km1dg
18/06 22:04
Top News – Firma e pastrimit humb tenderin/ Heq koshat, fshati plug mbulohet nga plehrat
18/06 21:56
Top News – Pas komenteve në rrjetet sociale/ Yuri Kim takon të riun që e quajti kineze
18/06 19:59
Top Channel/ Një ditë ndryshe për të moshuarit/ AZHBR u tregon agrobizneset e reja
18/06 19:48
Top News – Shembet hoteli në Manastir/ Ishte ndërtim pa leje, IKMT e hedh në tokë
18/06 19:38
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm/Mund të kalojnë & me certifikatën jeshile vaksinimi
18/06 19:37
Top Channel/ Vaksinë fëmijëve para shtatorit/Komiteti imunizimit pritet të marrë vendimin së shpejti
18/06 19:36
Top Channel/ Kapen 300 kg kokainë në Durrës/ Droga ishte fshehur në kamionin nga Maqedonia e Veriut
18/06 19:35
Top Channel/ Samiti për Ballkanin në Vjenës/ Shqipëria u përfaqësua nga Ministrja Balluku
18/06 19:05
Top News – 300 kg kokainë në portin e Durrësit/ Arrestohet shoferi i kamionit nga Maqedonia
18/06 18:56
Top Channel/ Erion Veliaj dhe Kostas Bakoyannis përurojnë Parkun Helen në liqenin e Farkës
18/06 18:01
Top News – Blindohet kufiri dhe rrugëkalimet/ Marrëveshje e re mes Shqipërisë e Kosovës
18/06 18:01
Top News – Kriteret për të udhëtuar në Gjermani/ Këshillat që nisin nga Rinasi deri në destinacion
18/06 17:59
Top Channel/ Kapet 300 kg lëndë e dyshuar kokainë në Portin e Durrësit, si u zbulua droga në kamion
18/06 17:55
Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30