Top News – E mbushur plot me mbeturina toksike / Aeroplanmbajtësja e rrezikshme fundoset në Atlantik
05/02/2023 08:54

Marina e Brazilit ka bërë të ditur se ka fundosur në oqeanin Atlantik ish aeroplanmbajtësen Foch, të mbushur me asbest, bojë dhe mbetje të tjera toksike, vendim ky që ishte kritikuar ashpër nga disa organizata ambjentaliste. “Fundosja e planifikuar dhe e kontrolluar e anijes, ka ndodhur pasditen e të premtes, rreth 350 km larg nga bregu brazilian, në një zonë prej rreth 5 mijë metrash thellësi – shpjegoi marina në një deklaratë për shtyp.

Portokalli, 19 Mars 2023 – Big Brother Portokalli-(Luizi i vetëm në nominim)
20/03 09:22
Emocionuese–Për herë të parë një Propozim për Martesë ndodh live. Lot dhe emocione të forta-E Diell
20/03 09:22
Edicioni Informativ, 19 Mars 2023, Ora 12:00
20/03 09:22
Edicioni Informativ, 18 Mars 2023, Ora 15:00
19/03 09:07
Top News – Putin udhëton lirisht në Nju Jork/ Pse në SHBA nuk vlen urdhri i arrestit ndërkombëtar
19/03 09:06
Gruaja që sfidoi Enver Hoxhën. Historia! – Gjurmë Shqiptare
19/03 09:06
Nuk ka ndodhur më parë: 15 vite diferencë në takim mes dy konkurrentëve-Ep. 138 Përputhen 17/03/2023
18/03 09:17
Top News – Rusia do shkatërrojë avionët e NATO/ Moska i përgjigjet Polonisë dhe Sllovakisë
18/03 09:16
Irisi vajza për shtëpi, blen fruta dhe perime në treg – Për’puthen prapaskena
18/03 09:16
Situata jashtë kontrollit:Mateo shfaqet në program,Eda del si e çmendur-Ep. 137 Përputhen 16/03/2023
17/03 09:23
“Tërmet në Shqipëri. Luizi ndahet me Kiarën kthehet tek ishi”flet Irini -Shqipëria Live 16 Mars 2023
17/03 09:22
Edicioni Informativ, 16 Mars 2023, Ora 15:00
17/03 09:22
Edicioni Informativ, 15 Mars 2023, Ora 15:00
16/03 09:30
Livia ne vështirësi, Remili presion! – Ep. 136 Përputhen 15/03/2023
16/03 09:30
Ftesë në 5, Kiara arrogante ndaj Luizit? Mikesha e tij: Është e ftohtë! 15 Mars 2023, Pjesa 2
16/03 09:30
Kamila qan, kur sheh Ermirin me Inën në takim – Ep.135 Përputhen 14/03/2023
15/03 09:22
10 mijë kinezë “votojnë” Luizin, Big Brother në mes të Kinës -Shqipëria Live 14 Mars 2023
15/03 09:22
Edicioni Informativ, 14 Mars 2023, Ora 12:00
15/03 09:22
U puth në buzë me Remilin, Livia nis të qajë në studio – Ep. 134 Përputhen 13/03/2023
14/03 09:16
“Kemi me ta hek kokën e vajzës”, Fjolla Morina flet pas kërcënimeve – Shqipëria Live 13 Mars 2023
14/03 09:16