Top News/ Dronë dhe teleskopë për të kapur shoferët e pabindur, policia pezullon 114 patenta
24/06/2024 14:50

Ndërsa në akset rrugore, e veçanërisht në ato të zonave bregdetare, është shtuar fluksi i automjeteve, policia rrugore ka shtuar monitorimin me qëllim evitimin e aksidenteve. Kontrollet po kryhen me mjete inteligjente shpejtësimatëse, si radarët automatikë, drone me cilësi të lartë, dragera dhe teleskopë për të evidentuar të gjithë shoferët që kryejnë shkelje apo përdorin telefonin në makinë. Në total, vetëm gjatë javës që lamë pas u pezulluan 114 leje drejtimi. Shkeljet më të mëdha sipas rrugoreve kanë qenë kryesisht për shpejtësi të lartë, drejtim të automjeteve në gjendje të dehur apo dhe për qarkullim në sens të kundërt. Ndërkohë u arrestuan 42 shoferë gjithashtu në të gjithë vendin u vendosën mbi 27 mijë gjoba. Gjatë patrullimeve janë angazhuar dhe forcat shqiponja. Autoritetet apelojnë drejtuesit e automjeteve që të respektojnë rregullat dhe të lëvizin me kujdes tani që fluksi I lëvizjeve është shtuar akoma dhe më shumë.

Top Channel/ “Vishu me antiplumb”, Berisha ‘paralajmëron’ Veliajn: Prej zverku do dalësh nga zyra
23/07 22:44
Top Channel/ Ligj të posaçëm për TIMS. Salianji: Policët shitën të dhënat tek grupet e krimit
23/07 22:31
Top Channel/ “Ça do, ça do?”, kundërshtuan dhe shtynë policinë, shoqërohen tre persona në Vlorë
23/07 22:21
Top News/ Zaptuan plazhet në Karaburun Policia heq shezlongët, aksioni pas largimit të turistëve
23/07 22:15
Top News/ Vula e PD, Basha bën rekurs: Vlerat e demokratëve jo pazar i hallexhinjve të SPAK
23/07 22:07
Top Channel/ PS-PD dakordësi për ndryshimin e kodit zgjedhor, draftet në komision të mërkurën
23/07 22:00
Top News/ Me shpejtësi të lartë në Thumanë-Kashar, radarët kapin shoferët rebelë
23/07 21:38
Top News/ Shiu fik zjarrin në Dropull, parandalohet rreziku rreth zonës
23/07 20:55
Top Channel/ Shpërblim për punën e gjatë, PS dhe PD bien dakord vetëm për ‘më shumë lekë’
23/07 20:50
Top Channel/ “U bëtë fare”, Salianji lexon raportin e PS: Se ta ndërroni sy për sy
23/07 20:49
Top Channel/ “Doni pak kamomil të qetësoheni”, Salianji ironi me mazhorancën te TIMS
23/07 20:47
Top Channel/ Salianji përplaset me Gogun: Pse çoheni si frikacak?!
23/07 20:47
Top Channel/ “Uthulla jeni ju”, Metaliaj ngre tonet ndaj Gogut, Salianji e mbron: E keni kolege mo
23/07 20:46
Top Channel/ “Ndryshime ligjore brenda 6 muajve”! Gogu te “TIMS”: Rishikim tërësor…
23/07 20:44
Top News/ “Jam Pjerin Ndreu”, kapen mashtruesit që prezantoheshin si kryebashkiaku I Lezhës
23/07 20:16
Top News/ 21 Janari, Ndrea Prendi në SPAK/ Ish-komandanti i Gardës-Do vijë sa herë të më thërrasin
23/07 19:50
Top Channel/ Priten 240 mijë legalizime të reja, procesi nis në shtator, do të zgjasë për 4 vite
23/07 19:47
Top Channel/ SPAK merr në pyetje Ndrea Prendin, dëshmia e ish-komandantit të gardës për 21 janarin
23/07 19:44
Top Channel/ Gjyqi për Dritan Dajtin, burgu i Peqinit nuk i llogarit dot kohën e burgimit
23/07 19:39
Top News/ Zjarr në Lushnjë, flakët përhapen me shpejtësi nga era
23/07 19:36