Top News-Debate për komedinë ‘Prefekti’/Tërhiqet teatri, shfaqja nuk do të jepet më
07/12/2021 15:47

Shfaqja e kodemise Prefekti ne teatrin Komëbatr me rastin e festive të nëntorit, ngjalli debate dhe kritika të shumta. Rikthimi i kësaj komedia e pasua me një lumë komentsh negative, kjo pasi në të ironizohet dhe tallet në mënyrë të shmëtuar figura e Qazim Mulletit. Për shkak të debateve të shumta të cilar kanë bërë bujë mnediatike ditët e fundit, teatri kombëtar ka marrë një vendim, duke e fshirë videon e rileximit artistik të komedisë “Prefekti”, nga faqja zyrtare e Facebook. Ky vendim erdhi edhe si pasojë e reagimi të shoqartës Tirana sitë pasaardhësve të Qzim Mulletit. Shoqata Tirana deklaroi se do t’i drejtohej edhe Ministrisë së Kulturës që të hiqej zyrtarisht nga transmetimi shfaqja “Prefekti”, si një sajesë politike e sistemit komunist, e cila bazohet mbi trillime dhe mohimin e të vërtetës. Nga ana tjëtër edhe pasardhësit e Qazim Mulletit u shprehën të fyer nga mënyra sesi koemdia u përcoll te publiku. Teatri Kombëtar vendosi të lexojë pjesë nga vepra “Prefekti” të Besim Levonjës për t’i shfaqur në “Facebook” me rastin e festave të nëntorit. Mirëpo, leximi i kësaj vepre nuk u prit mirë nga publiku dhe ngjalli debate të shumta.

Top Channel/ Autobusi merr para makinën, 5 të rinj vdesin në vend në Itali
23/01 20:51
Top Channel/ Hetuesi i tradhtive. Rrëfimi i një hetuesi privat që gjurmon bashkëshortët
23/01 20:50
Top Channel/Sot nis “Ëndërrtjerrësit”.Ribashkohen ata që kanë bërë Top Channel ekranin e shqiptarëve
23/01 20:50
Top Channel/ Karantina bëhet 7 ditë, thirrja e mjekes pediatër: Vaksinoni fëmijët!
23/01 20:41
Top Channel/ Mësuesit po braktisin profesionin, kriza globale në arsim prek dhe Shqipërinë
23/01 20:39
Top Channel/ Lagje e re për 13 mijë banorë. Tek “5 maji”, projekt për të ndërtuar 60 godina të reja
23/01 20:25
Top Channel/ Lehtësohen kreditë për bizneset, kushte më të lehta në kredidhënie për shkak të…
23/01 20:09
Top Channel/ Si po menaxhohen koncesionet. Qeveria pranon se nuk ka kapacitete për menaxhimin
23/01 20:05
Top Channel/ Ngrica deri të mërkurën , por e marta do jetë dita më e ftohtë
23/01 19:58
Top Channel/ Turistët lahen në ujëvarën e Thethit,futen në ujë kur jashtë temperatura ishte -7 gradë
23/01 19:56
Top Channel/ Çifti i pensionistëve: Ngrohemi me gaz, energjia është e shtrenjtë
23/01 19:47
Top Channel/Prindi qëndron me fëmijën.Shkollat 3 ditë mbyllur,vendimi për punonjësit e administratës
23/01 19:36
Top News – Shqiptarët e ekzekutuar në Ekuador/ Hesapet e kokainës dhe miliardat e trafikut
23/01 18:04
Top News – Mbyllja e shkollave pas motit ekstrem/Një vendim i ri dhe për prindërit e punësuar
23/01 17:20
Top News – Vritet në Ekuador trafikanti shqiptar/ Zbulohet identiteti, ja si e ekzektuan mafiozët
23/01 17:19
Top News – Qyteza e mistershme pranë Shqipërisë/Dëshmon legjendën që ndryshoi botën antike
23/01 17:17
Top Channel/ I ftohti ekstrem, rrugët e Korçës mbushen me dëborë dhe ngrica
23/01 17:00
Top News- Frontex, në malin me borë të Moravës!/ 30 emigrantë zbulohen në temperatura nën zero
23/01 16:27
Top News- Drogë, para dhe baza për bitcoin!/ 10 operacione me 41 të arrestuar në Shqipëri
23/01 16:16
Top News – Të rinjtë sfidojnë temperaturat minus 6 gradë në Theth, lahen në lumë
23/01 16:04