Top News – Covid, 311 raste të reja/ 6 humbje jete, 289 të shtruar
28/10/2020 18:00

Një numër rekord rastesh të reja me virusin e Covid 19 janë shënuar në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë kryer 1378 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 311 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Tirana vazhdon të jetë me numrin më të madh të rasteve të reja me 100, më pas vijnë Fieri me 66 raste, Durrësi me 32, Mallakastra me 17, Vlora 14 etj. Fatkeqësisht në 24 orët e fundit 6 qytetarë kanë humbur jetën nga koronavirusi. Kështu kanë humbuj jetën një 53 vjeçar nga Fieri, një 59 vjeçar dhe një 61 vjeçare nga Prrenjasi, një 61 vjeçar nga Korça, një 65 vjeçare nga Tirana, një 80 vjeçar nga Elbasani me sëmundje bashkëshoqëruese. Fatmirësisht janë shëruar 85 qytetarë, duke e çuar në 10,893 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë. Numri I rasteve aktive me virusin e covid 19 në vendin tonë aktualisht ka shkuar në 8,654. Gjithashtu situata mbetet kritike edhe për numrin e madh të pacientëve të shtruar në të dyja spitalet Covid. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 289 pacientë, 11 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

Top News – Buxheti i vitit 2021/ Bashkia e Tiranës nis dëgjesat
25/11 17:08
Top News – Mjekët për pandeminë/ Të vihen në punë spitalet rajonale
25/11 16:04
A duhet lejuar eutanazia? Diskutimi i forte sot në emisionin “Shqipëria Live”
25/11 15:35
Në Laç do ndërtohen 800 apartamente/ Rama inspekton përfundimet për ndërtimin e shkollës së re
25/11 15:28
Kullat e dhëndrit të Berishës/ U zhduk kompleksi Partizani për të ndërtuar pallate
25/11 15:21
Muzikë për të sëmurët me Covid/ Ansambli popullor interpreton në spitalin Covid 2
25/11 15:19
Hetim, kush punoi me dosjet e UÇK/ Firmosin 18 deputetë socialistë për komisionin e posaçëm
25/11 15:17
Veliaj: Do të kemi festë/ Rrëfimi i kryebashkiakut sot në emisionin “Ora e Tiranës”
25/11 15:12
Shkelet distancimi fizik/ Dje tifozët në lokale kanë rrezikuar infektimin në grup
25/11 15:10
Vdes nga Covid mjeku Bledi Nini/ Nga nisja e pandemisë humbën jetën mjekë dhe infermierë
25/11 15:07
Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Rekomandojmë mësimin online në shkolla, të nisë nga kjo datë
25/11 15:00
Pa maskë dhe lëvizje pas orës 22:00/ Gjobiten 576 qytetarë në 24 orët e fundit
25/11 14:52
Top News – Mjeku 48 vjeçar/ Bledi Nini humb betejën me covid
25/11 13:30
Top News – Energjia elektrike/ Shqipëria, më e shtrenjta në rajon
25/11 13:13
Top News – Koncert te spitali covid/ Ansambli i këngëve e valleve
25/11 13:12
Top News – Testimet në banesë/ Rama-mirënjohje për sakrificën
25/11 13:07
Kullat e dhëndrit të Berishës/ U zhduk kompleksi partizani për të ndërtuar pallate
25/11 12:49
Pallatet e pabanueshme në Laç/ Në lagjen ku jetohet me frikën e shembjes
25/11 12:17
Hapet pika e Kakavijës/ U mbyll 24 orë nga greva greke
25/11 12:16
Top News – Në pranga 32 vjeçari/ Dhunoi motrën dhe e goditi me thikë
25/11 12:02