Top News – Covid 19, bilanc tragjik/ 7 viktima dhe 241 raste të reja
31/10/2020 18:30

Situata e pandemisë në Shqipëri po përkeqësohet. Shifrat e larta të të infektuarve, por edhe viktimave kanë bërë që ekspertët të jenë në dilemën e propozimit të një mbylljeje apo jo, për aq kohë sa numri i rasteve po pëson rritje, e po kështu edhe ai i të shtruarve në spital. Frika e një kolapsimi të shërbimit spitalor në vend, duket se ka detyruar institucionet të jenë edhe më vigjilente, ndonëse në harkun e 24 orëve të fundit, ka pasur një bilanc tragjik të viktimave dhe infektimeve. Vetëm në këtë hark kohor kanë humbur jetën nga koronavirusi 7 persona, ndërsa janë regjistruar 241 raste të reja. Ndërkohë, në dy spitalet covid janë shtruar tashmë 319 persona shumë prej të cilëve në terapi intensive dhe intubim. Sipas shifrave zyrtare të Ministrisë rastet pozitive në Shqipëri, që prej 9 marsit ku nisi pandemia janë 20 mijë e 875 raste, prej të cilave 9 mijë e 177 aktive. Fatmirësisht në harkun e 24 orëve janë shëruar 92 persona, duke e çuar numrin total në 11,189, ndërsa numri i viktimave në total ka shkuar në 509.

Top News – Procesi zgjedhor/ Kryemadhi takohet me kreun e OSBE
02/12 20:55
Top News – Bienalja e Mitrovicës/ Eventi që `mposhti` dy viruse
02/12 20:52
Top News – Rindërtimi i Kurbinit/ Rama: Detajet dhe afatet e procesit
02/12 20:36
Top News – 76 vjetori i lindjes/ Meta kujton Ibrahim Rugovën
02/12 20:34
17 humbje jete, 705 raste të reja/484 të shtruar në 4 spitale,38 në terapi intensive, 13 të intubuar
02/12 20:08
“Në zgjedhje me kodin aktual”/ Opinioni paraprak i Venecias: Çdo ndryshim tjetër të bëhet pas 25 prillit
02/12 19:40
Fëmijët ankohen për mësimin online/ Ka nisur prej dy ditësh. “i japim notën 7”
02/12 19:38
Top News – Reagon Grida Duma/ Pas debatit e ofendimeve në ‘Open’
02/12 19:00
Top News – 17 viktima në 24 orë/ 705 të infektuar, 484 të shtruar
02/12 17:55
Top News – Rindërtimi në Durrës/ Përfundon shkolla ‘Hasan Koçi’
02/12 16:16
Britania lejon vaksinën anti covid/ Injeksionet e para të vaksinimit do të realizohen pas një jave
02/12 16:01
Top News – Veliaj me të rinjtë/ Diskutohet për buxhetin e 2021-it
02/12 15:59
Top News – Lleshaj për emigrantët/ ‘Regjistroni adresën ku banoni’
02/12 15:58
Top News – 666 gjoba për maskat/ Masat, vijojnë kontrollet e rrepta
02/12 15:37
Rama përuron shkollën e re/ Hap dyert në Durrës, shkolla e rindërtuar pas tërmetit
02/12 15:32
Në një vit, 17 shkolla të reja/ Veliaj konsultohet me studentët për buxhetin e vitit 2021
02/12 15:29
Kreditë që zhvasin shqiptarët/ “Top Story” denoncoi skemën mashtruese të institucioneve jobankare
02/12 15:26
Top News – Izolimet nga covidi/ Rritet abuzimi online me fëmijët
02/12 15:25
Akademikët: Shtoni testimet. Të mbyllen shkollat ose baret dhe restorantet
02/12 15:09
Nuk ka mbyllje në fundjavë/ Zgjatet pa afat ora policore nga 22:00 deri në 06:00
02/12 15:06