Top News – Çmimet për aeronautikën/ Mbyllet në Vlorë “Albania open”
26/10/2020 12:28

Edicioni i 21 i Aeronautikës, Albania Open i zhvilluar në Vlorë, uli siparin e tij dhe gjithçka u mbyll me një ceremoni ku u dhanë edhe çmimet për fituesit e këtij evenimenit. Në këtë kampionat morën pjesë rreth 30 sportistë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut, ndërkohë që nuk është më një risi as pjesëmarrja e sportisteve femra. Ishte një kompeticion që për shkak të rrethanave të krijuara nga pandemia coronavirus, u zhvillua me një numër të kufizuar garuesish. Ai që triumfoi në këtë edicion të 21 të Albanian Open ishte sportisti nga Kosova Fanol Shala, që mori trofeun në ceremoninë e mbylljes. Rivalët e tij më të afërt në këtë kompeticion ishin sidrit Deda, Xhonatan islami dhe Arbër Xhaja që u renditën respektivisht në vendin e dytë, të tretë dhe të katërt. Aeronautika tashmë është një disiplinë sportive që është kthyer në një traditë. në të njëjtën kohë është edhe një promovuese e mirë për turizmin në vendin tonë me qytetin e Vlorës që është kthyer prej 2 dekadas

25/11 15:39
Kampionati i minifutbollit/ 130 ekipe të regjistruara në të gjithë vendin, përballjet nisin të enjte
21/11 16:28
Java e tretë e kategorisë superiore/ Në Shkodër luhet klasikja e futbollit, Vllaznia-Tirana
21/11 13:40
Nesër Tirana-Vllaznia/ Dede: Kjo sfidë, bukuria e futbollit shqiptar
20/11 15:33
Top News – Pankina e Gjermanisë/ Loew, ende nuk e ka të sigurt
20/11 12:35
Lamtumirë ligës së kampionëve/ Femrat e Vllaznisë u mundën nga kampionet e Bjellorusisë
19/11 19:53
Shqipëria në ligën B sezonin tjetër/ Mundi Bjellorusinë 3-2 dhe doli e para në grup
18/11 20:16
Sot Shqipëri-Bjellorusi/ Mundësi për të kapur vendin e parë në grup
18/11 13:07
Air Albania stadium, mbush një vit/ Janë zhvilluar 25 ndeshje vetëm 14 kanë qenë me tifozë