Top News/ Biznesi, mjekësia e inxhinieria/ Tre fushat e studimit që zgjidhen më shumë nga të rinjtë
24/06/2024 12:35

Biznesi, Mjekësia dhe Inxhinieria, janë 3 degët kryerosre të studimit me numrin më të lartë të studentëve, sipas INSTAT. 64 % e studentëve shqiptarë ndër vite kanë zgjedhur fushat e biznesit, shëndetit dhe atë të ndërtimit.

Top News/ 11 persona në pranga për lojëra fati/ Mes tyre djali i Ymer Lalës dhe nipi i Flamur Nokës
25/07 12:52
Top News/ 83-vjeçari që qëlloi të birin me çifti: Më dhunonte!
25/07 12:48
Top News/ Scholz shpreson te fitorja e Harris / ’Shkel ligjin e pashkruar’, shprehet per zgjedhjet
25/07 12:47
Top News/ Në kërkim nga autoritetet italiane/ Arrestohet në Fier i akuzuari për trafik droge
25/07 12:42
Top News/ ‘Babalja’ ikën me pushime. Procesi gjyqësor ndaj Ervin Salianjit, rinis në shtator
25/07 12:36
Top News/ Bombarduesit rusë e kinezë pranë Alaskës / SHBA alarmohet: Hera e parë që veprojnë bashkë
25/07 12:31
Top News/ Putin ‘pajton’ Erdoganin me Assadin / Pret liderin sirian në Kremlin
25/07 12:30
Top News/ Dronët e Rusisë shpërthejnë në territor të NATO-s / Rumania ngre F16-at, ndizet alarmi
25/07 12:16
Top News/ ‘Pasova stafetën’ për të bashkuar vendin / Biden para kombit: Është radha e brezit të ri
25/07 12:11
Top News/ Netanyahu takon Biden dhe Harris…Pritet me protesta në Uashington: T’i jepet fund luftës
25/07 12:07
Top News/ KLSh nuk raporton në Kuvend. Përplasje për seancën dëgjimore të Dhëmbit te Ekonomia
25/07 11:59
Top News/ ‘Partia duhet t’i zgjedhë deputetët’, Arben Pëllumbi- Ka rëndësi pjesëmarrja në lista
25/07 11:28
Top News/ ‘Nëse hapen listat do jem në garë’, Flutura Açka pasi hoqi dorë nga grupi i PD
25/07 11:28
Top News/ ‘Do kërkojnë marifete elektorale’? Për çfarë flet Erion Braçe
25/07 11:27
Top News/ Draftin Zgjedhore, Fatmir Xhafaj- Nuk e kam lexuar akoma
25/07 11:24
Top News/Apeli i GJKKO pranon kërkesën e SPAK/ I akuzuari si ortak i Evis Berberit rikthehet në qeli
25/07 11:14
Top News/ Rrjet kompanish për pastrimin e parave. Prokuroria heton grupin, 1 shqiptare e 3 të huaj
25/07 11:09
Top News/ A jeni pro listave të hapura? Flasin deputetët, Ilir Metaj injoron gazetarët
25/07 11:03
Top News/ ‘Jam për listat e hapura’, deputeti Çyrbja tregon propozimin që do të bëjë
25/07 11:02
Top Channel/ Deputetit Deliu: marrëveshje PD-PS e mirë, por ngelet për t’u parë si do funksionojë
25/07 10:57