Top News- Aventura e serbëve në alpet shqiptare/Katër alpinistë aksidentohen, shpëtohen nga ushtria
26/03/2023 15:59

Aventura e katër alpinistëve serbë në zonën e Alpeve shqiptare për pak desh përfundoi në tragjedi. Ministria e Mbrojtjes thotë se ka ndërhyrë me dy helikopterë të forcës ajrore për të shpëtuar jetën e tyre. Alpinistët ishin nisur nga Valbona për në Theth, por gjatë kalimit në një prej majave të rrezikshme, ku prania e dëborës dhe akullit është ende e madhe, kanë rrëshkitur dhe kanë pësuar lëndime. Pas marrjes së njoftimit, dy helikopterë të forcës ajrore AB206 dhe EC135 janë nisur për në zonë, ku kanë shpëtuar me sukses të katër alpinistët.

Top News – 13 milionë euro pasuri të sekuestruara/ Bilanci i prokurorisë Vlorë, kush e pësoi në 2022
03/06 11:29
Top Channel/ Përfshihet nga flakët kamioni në lëvizje në autostradën “Lushnjë-Fier”
03/06 11:27
Top News – Tentoi të trafikonte ekstazi në Shqipëri/ Arrestohet 33-vjeçari në Morinë
03/06 11:16
Top News – Supermashtruesja e Korçës/ Përfitoi 3 milionë euro nëpërmjet shitjeve online
03/06 10:46
Top Channel/ Shkatërrohen gjashtë sera me kanabis në Velipojë, kapen mat autorët
03/06 10:44
Top Channel/ Tentoi të trafikonte lëndë narkotike estazi në Shqipëri, në pranga 33-vjeçari
03/06 10:15
Top Channel/ Merr flakë makina në lëvizje në Durrës, shkaktohen dëme materiale
03/06 09:26
Top Channel/ Arrestohet për korrupsion sekretarja e Përgjithshme e MSH, Joana Duro
02/06 22:44
Top News – 9 ton drogë drejt Italisë/ GJKKO konfiskon pasuritë e Raul Zenunajt
02/06 22:36
Top News – Korrupsion në Ministrinë e Shëndetësisë/ SPAK arreston Sekretaren e Përgjithshme
02/06 22:18
Top Channel/ Basha përsërit thirrjen mes të rinjve në Tiranë: Vetting politikanëve
02/06 22:12
Top Channel/ Rama: E hapëm vetë kutinë e Pandorës, sekretarja e ministrisë u kap duke marrë lekë
02/06 21:17
Top News – ‘Kemi hapur kutinë e Pandorës, Rama pas lirimit të Tahirit: S’ka kompromis me drejtësinë
02/06 20:15
Top News – Lirohet Saimir Tahiri, kërkon pafajësinë/ SHBA e shqetësuar, paralajmërohen gjyqtarët
02/06 19:42
Top Channel/ Shqipëria ka më pak burra/ Emigracioni dhe plakja, për 100 gra janë 98 burra
02/06 19:42
Top Channel/ Rama: PS fitoi Tiranën se luajti si skuadër e bashkuar. Kamza trëndafili i fitores
02/06 19:19
Top News- Tritoli ndaj biznesmenit Italian/ Porositësi mohon krimin– Nuk njoh as autorin as pronarin
02/06 19:17
Top News – Plagosje me armë zjarri në Shijak/ 50-vjeçari qëllohet në sy të familjarëve me 3 plumba
02/06 19:17
Top News – Vrau menaxherin e VIP-ave/ Apeli rrëzon kërkesën e autorit, mbetet në burg
02/06 19:02
Top Channel/ Vrau menaxherin e VIP-ave, Jurgen Kurti, 10 vite burg për Elsi Levendin
02/06 18:35