Top News/ Arrestohet Xhelal Rraja/ Organizoi planin e eleminimit të Arben Ndokës
10/07/2024 14:39

Është vënë në pranga nga Policia e Shtetit Xhelal Rraja, i cili ishte shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “Revanshi”. Gjykata e Posaçme kishte caktuar masën e sigurisë ‘Arrest në burg’ në mungesë për akuzat “grup të struktuar kriminal dhe sigurim të kushteve për vrasjen” e ish-deputetit Arben Ndoka. Por si ishte plani i vrasjes së ish-deputetit? Në dosjen e SPAK, Xhelal Rraja, vëllai i ish-deputetit të PS-së Rrahman Rraja, del si organizator i vrasjes së Arben Ndokës. Sipas SPAK, Ndoka ishte planifikaur të vritej në janar 202 në ‘rrugën e Elbasanit’ gjatë ngushëllimit të vdekjes së një gjyqtari nga Lezha, por plani dështoi pasi ish-deputeti socialist nuk shkoi për ngushëllim në banësen e gjyqtarit të ndjerë. Sipas dosjes, Xhelal Rraja ishte pjesë e grupeve të Durim Bamit e Endrit Dokles që tentuan vrasjen e Ndokës, së bashku me bashkëpunimin e Marklen Hakës.

Top News/ Qëlloi me armë zjarri në Korçë/ Disa orë negociata, RENEA nxjerr nga banesa 71-vjeçarin
16/07 14:19
Top Channel/ RENEA ngjitet nga dritaret, arreston 71-vjeçarin në Korçë
16/07 13:36
Top News/ Si vdiq Aleks Nika!/ Vrasja ende e pazbardhur e 21 Janarit!
16/07 13:24
Top News/ Qëlloi me armë zjarri, RENEA nxjerr nga banesa 71-vjeçarin pas disa orësh
16/07 13:07
Top Channel/ Rama s’kursen batutat: Pjerin Ndreu e ka të vështirë, të mësojë nga….
16/07 13:07
Top News/ Zona e Lirë Ekonomike e Tiranës/ Politika nxitëse për bizneset që i bashkohen
16/07 13:07
Top Channel/ Projektet në Shkodër, Rama: Do i japë hov turizmit të qytetit
16/07 13:05
Top Channel/ “E nxorëm jashtë”, terrorizoi lagjen, momenti i arrestimit të 71-vjeçarit
16/07 13:04
Top News/ Tiranë-Shkodër, për 40 minuta. Rama shpalos projektet infrastrukturore në Veri
16/07 13:04
Top Channel/ “Shkodër-Tiranë do të bëhet për 40 minuta”, Rama Me jugun koha e lidhjes do të jetë…
16/07 13:03
Top Channel/ Terrorizoi lagjen, komshiu i 71-vjeçarit: U tronditëm, s’e dinim që ishte i rrezikshëm
16/07 13:01
Top Channel/ I braktisur nga demokratët, justifikimi i Bashës: Shqiptarët s’hanë vula e logo
16/07 12:59
Top Channel/ Dhunuan policët, mbeten në burg! Vlorë, gjykata jep vendimin për të arrestuarit
16/07 12:56
Top Channel/ 71-vjeçari qëllon me armë nga shtëpia! Korcë, policia rrethon zonën
16/07 12:56
Top Channel/ SPAK do hetojë “21 Janarin”, 3 veprat penale që do të hetohen
16/07 12:54
Top News/ Lirohet nga burgu Erzen Breçani/ Ish-zëvendësdrejtori i policisë lë qelinë pas 8 muajsh
16/07 12:06
Top News/ Seanca plenare deri në 2 të mëngjesit/ Debate në sallë, krerët e drejtësisë japin llogari
16/07 12:01
Top Channel/ Qëlloi me armë nga ballkoni, mbyllet në banesë! Ndërhyn RENEA, momente nga tmerri
16/07 12:01
Top News/ SPAK nis hetimet për 21 Janarin. Kërkon materialet dhe aktet nga prokuroria e Tiranës
16/07 11:54
Top Channel/ 60-vjeçari terrorizon lagjen në Korçë, qëllon me armë nga banesa
16/07 11:11