Top News – Ankesa e këngëtarit/ Korrupsion edhe te Çmimet Grammy
25/11/2020 15:35

The Weeknd i akuzoi çmimet Grammy si të korruptuar, pasi nuk arriti të marrë asnjë nominim për vitin 2021. Ylli kanadez pritej të kishte një super performancë në këtë garë falë albumit të tij mjaft të suksesshëm “After Hours” dhe hitit “Blinding Lights”. Por nuk ndodhi ashtu, dhe zhgënjimi i tij ishte mjaft i qartë. “Grammy-t mbeten të korruptuar,” shkroi The Weeeknd në Twitter. “Jeni në detyrim me mua, adhuruesit e mi dhe transparencën e kësaj industrie,” thuhej në mesazhin e tij. Organizatorët e eventit u shprehën se ndihen keq për shqetësimin e këngëtarit, por thanë se çdo vit ka ndodhur që disa krijime të mira, të mbeten jashtë konkurrimit. “After Hours” është albumi më i shitur i vitit deri në tani në SHBA, ndërsa “Blinding Lights” është hiti i 10-të më jetëgjatë në historinë amerikane të top listave. Nominimet e çmimeve Grammy për vitin 2021 u mbizotëruan nga Beyonce, Dua Lipa dhe Taylor Swift. Këngëtarja me origjinë shqiptare mori këtë radhë 6 të tilla. Dy vjet më parë, Dua u shpall artistja e re më e mirë në Çmimet Grammy, teksa së fundi në karriera e saj po njeh vetëm sukses.

Top News – Gwen Stefani nuk pret martesën, vendos unazën 500 mijë dollarë të Blake Shelton
23/01 00:52
Top News – Gigi Hadid dhe Zayn Malik/ Çifti zbulon emrin e vajzëspas 4 muajsh
22/01 21:51
Top News – Plas ‘bomba’ në çiftin Andi-Tea/ Shqipja publikon mesazhet: Pas Teas, erdha te ty…
22/01 12:16
Top News – Vajza sekrete e Putin/ Jetë luksoze e veshje firmato, plasin polemikat
21/01 21:25
“Për’Puthen”thyen rekorde shikueshmërie/Arrin në mbi 200 milionë klikime që prej fillimit të sezonit
21/01 15:34
Top News – Pas sherrit në ‘Për’puthen’/ Fationi merr vendimin-do largohem!
19/01 21:52
Top News – Kim dhe Kanye West/ Shtojnë edhe një hap tjetër drejt ndarjes
19/01 21:19
Top News – Sherr i fortë në ‘PërPuthen’/ Shmangen grushtet mes Fationit dhe Erisit
18/01 21:49
Top News – Tea kthen sytë nga një tjetër djalë… Çfarë i premtoi Melisës njëri nga të rinjtë
15/01 20:36
Top News – Dua Lipa për gjyshin e saj/ Serbët i kërkuan të falsifikonte historinë
15/01 19:27
Top News – Çfarë rrezikon aktori I famshëm, dalin foto të Chuck Norris në sulmin e Capitol
14/01 21:34
Top News – Dorëzohet beqari i përjetshëm/ Kush po e çon në altar Leonardo Dicaprion
13/01 22:45
Top News – Elvis Presley, misteri i autopsisë/ Kishte një plagë të fshehtë në kokë
08/01 15:12
Top News – Një James Bond me ngjyrë/ Kush mund të jetë 007-ta i ri!
08/01 15:10
Top News – Irina Shayk mbushi 35 vjeçe/ Modelja që erdhi nga varfëria e skajshme
08/01 13:53
Top News – Dirty Dancing/ Mallkimi i filmit të famshëm
08/01 13:14
Top News – Beckham thyen karantinën/ ‘Arratiset’ nga Britania në SHBA
07/01 22:39
Top News – Bleona Qereti bën vaksinën/ Në një spital të SHBA, veshur si infermiere
07/01 21:44
Top News – Këngëtarët për situatën në SHBA/ Rita Ora e Dua Lipa: Ata janë terroristë
07/01 20:10
Top News – Dua Lipa e nis mbarë 2021/ Këngëtarja shqiptare në kopertinën e Vogue
07/01 20:10