Top News-Alarm nga Omicron, shtohen rastet/3 viktima dhe 2383 raste të reja në 24 orë
20/01/2022 19:39

2383 raste të reja dhe 3 humbje jete janë raportuar nga Ministria e Shëndetësisë në 24 orët e fundit. Viktimat, përkatësisht të moshave 73 dhe 85 vjeç kanë ndërruar jetë në këto 24 orë të fundit, si pasojë e infektimit me koronavirus. Në këtë interval kohor janë kryer 7634 testime si dhe janë shëruar 1754 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 214633 që prej fillimit të pandemisë. Numrin më të lartë të të infektuarve e ka kryeqyteti, me 1112 të prekur me covid në 24 orë, e ndjekur nga Durrësi, Vlora, Shkodra, Fieri, Gjirokastra e Saranda. Në njoftimin zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë thuhet në të gjithë vendin aktualisht janë 23593 qytetarë të infektuar me covid-19. Sa I takon situatës në spitale, aktualisht po marrin trajtim mjekësor 134 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Top News – 1400 libra muzikorë nga 55 kompozitorë / Mbërrijnë në Shqipëri, dhuratë nga Gjermania
21/05 14:02
Top Channel/ Gjyqi për Nuredin Dumanin/ Masa e arrestit ju dha ndërsa ndodhej I shtruar në spital
21/05 12:51
Top Channel/ Siguria e finales, policia po harton masat. Rrugët do bllokohen, edhe hyrja në Tiranë
21/05 12:49
Top Channel/ Porti i ri i mallrave/ Prezantohet ideja e projektit që lidh Durrësin me Prishtinën
21/05 12:34
Top News-Vidhnin automjete me çelsa të klonuar/Grupi kriminal i shiste në Fushë Krujë e Mamurras
21/05 12:14
Top Channel/ Transport emigrantësh me “Range Rover”, bie në pranga 32-vjeçari
21/05 11:21
Top Channel/Bënin kërdinë me çelësa të klonuar, cilët janë tre skifterët, ranë në prangat e policisë
21/05 11:19
Top News-Milionat e tifozëve të huaj në Tiranë/Forcohet leku në prag të finales së Conference League
21/05 11:00
Top News-Makina luksoze me 6 emigrantë/Arrestohet 32-vjeçari, i transportonte kundrejt fitimit
21/05 10:51
Top Channel/ Veliaj: Në 25 dilni pa makinë/ Kryebashkiaku tregon aktivitetet për ditën e finales
21/05 09:58
Top Channel/ Tre të “fortë” izolohen në 41 biss/ Viktor Ymeri dhe vëllezërit Klemend dhe Eldi Çala
21/05 09:42
Top News-A u dekonspirua ‘Plumbi i Artë’ / Nisin hetimet për policët që njoftuan kriminelët
20/05 21:53
Top News-3 koka krimi në regjimin e fortë të burgut/Manja firmos urdhrin që i izolon për një vit
20/05 20:08
Top Channel/ Aksident me vdekje në Fier, trupi përfundon në kanalin anash rrugës
20/05 20:08
Top Channel/ Dita e jetimëve/ Historia e meritës e rritur jetime
20/05 20:00
Top Channel/ Lija e majmunit/ Ja shenjat. Të mbrojtur më shumë të vaksinuarit nga lija
20/05 19:59
Top News-Aksident me vdekje në Fier / Makina përplas motorin, përfundojnë në kanal
20/05 19:56
Top Channel/ Taksohen të vetëpunësuarit, diskutimet te Financat
20/05 19:51
Top Channel/ Hetimi i tenderave/ SPAK është e mbingarkuar nga dosjet
20/05 19:46
Top Channel/ “Policia” e krimit! Hetimi i SPAK zbuloi lidhjet e policeve me grupet kriminale
20/05 19:42