Top News-Akuzohet se mbyti me qese plastike greken/Gjykata Kukësit liron nga burgu autorin e dyshuar
25/06/2022 18:54

Gjykata e Kukësit ka shuar masën e sigurisë arrest me burg për Burim Durakun, i cili akuzohej për një vrasje me paramendim në shtetin grek. Duraku u vu në pranga më 20 dhjetor të vitit 2019 në vendin tonë, pasi kërkohej nga drejtësia greke, për vrasjen e një gruaje. Burimet bëjnë me dije se, masa e sigurisë u shua pasi ka kaluar afati për hetimet e kësaj ngjarje. Burim Duraku, akuzohet për vrasjen e shtetses greke Artemis Vasilopou, ngjarje kjo e ndodhur në maj të vitit 2021 në Kefalinias të Greqisë. Ky i fundit, së bashku me një tjetër person, u futën të maskuar në banesën private të Artemis, për të grabitur të holla dhe sende të tjera me vlerë. Mirëpo, në momentin kur, ata donin të futeshin në shtëpinë e saj, dera krysore nuk hapej dhe ata e shpërthyen atë me një mjet të fortë dhe më pas u futën brenda. Aty kanë gjetur shtetasen greke, të cilës i kanë lidhur duart dhe këmbët me një shirit vetëngjitës dhe më pas i vendoësën edhe një qese plastike në kokë, të cilën po ashtu e mblodhën që ajo most ë kishte mundësi të fliste apo të ulërsite. Artemis Vasilopou ndërroi jetë, si pasojë e asfiksisë, ndërsa për këtë gjë në atë kohë, u dyshua se shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij kishin gisht në këtë vrasje.

Top News – Atentati në Elbasan me një të vrarë/Zbardhen detajet, ja si ndodhi vrasja e 33 vjeçarit
17/08 22:55
Top Channel/”Ku është?”/ Familjarët e traumatizuar kërkojnë trupin e Madrit Ulqinakut
17/08 22:53
Top Channel/ Atentat në Elbasan! Vritet me armë Madrit Ulqinaku, autori 20-vjeçar në kërkim
17/08 22:39
Top News – Grabitet argjendaria në Lezhë/Autori një i mitur, shpallet në kërkim nga policia
17/08 22:31
Top News – Ekzekutim në Elbasan, policia blindon qytetin për autorët
17/08 22:21
Top News – Sherri për vendin e parkimit që i mori jetën 41 vjeçarit në Sarandë, autori në kërkim
17/08 22:05
Top Channe/ I riu nga Laçi vret 41-vjeçarin për një vend parkimi, shpallet në kërkim
17/08 21:55
Top News – Vrasje me thikë në mes të Sarandës/Dy viktima në pak orë, njëri shtetas italian
17/08 21:30
Top News – “Skifterët’ e Lezhës vjedhin argjendarinë/Policia rrethon disa lagje, nuk dihen autorët
17/08 21:11
Top Channel/ Grabitet argjendaria në qendër te Lezhës! Grabitësit largohen të pashqetësuar
17/08 21:09
Top Channel/ Nëpunësit e gjykatave në protestë, kërkojnë rritje pagash! Padisin KLGJ dhe Financat
17/08 20:05
Top News – Rritet sërish çmimi i naftës!/Ulet ndjeshëm benzina dhe gazi, ja sa do të shiten
17/08 19:19
Top News-‘Përvëlohet’ Shqipëria këtë fundjavë/ Troket i nxehti afrikan, vjen nga brigjet greke
17/08 17:02
Top News- Djemtë e lindur në 1997, nga krimi në krim!/ Duan hak për viktimat e vitit të ‘mbrapshtë’
17/08 16:27
Top News-Rregullorja e re për shkollat 9-vjeçare/Nga bllokimi i celularëve tek masat e braktisjes
17/08 16:16
Top News – Një ditë me fermerët e Divjakës/ Nga vjelja e prodhimit, deri tek tregtarët e mëdhenj…!
17/08 16:04
Top News-Pas 7 vitesh në kampin sirian të Al Holit/Dëshmia në spak e gruas së ‘Kasapit të Kaçanikut’
17/08 15:52
Top Channel/ Kampionati nis më herët, do ndërpritet për një muaj për shkak të botërorit
17/08 15:49
Top Channel/ Muzikë klasike në kala, festivali gjiro-classica në Gjirokastër
17/08 15:47
Top Channel/ Treni ngec mes flakëve në Spanjë, pasagjerët thyejnë xhamat për të dalë
17/08 15:41