Top Channel/ Zarrilo koncert në vlorë! Këngëtari italian këndoi për 1 orë krijimet e tij
17/12/2021 12:37

“Kënga e detit” solli për herë të parë në tetarin “Petro Marko” këngëtarin dhe kantautorin e mirënjohur italian, Michele Zarrillo. Për më shumë se një orë artisti italian me një karrierë 40 vjeçare shpalosi repertorin muzikor që elektrizoi publikun e shumtë vlonjat.

Top Channel/ Në 60 ditë, 60 koncerte! Universiteti i Arteve kremton 60 vjetorin e krijimit
19/05 15:23
Top News – Nudoja i panjohur i Mikelanxhelos / Del ‘nën çekiç’ në Paris, vlen 30 milionë euro
18/05 15:41
Top Channel/ Turizëm në Tiranë/ Qendra e kryeqytetit “mbytet” me turistë
17/05 20:03
Top Channel/ Shëtitje “mes çarçafëve”. Nga nesër, shfaqja teatrore në teatrin Aleksandër Mosiu
16/05 15:27
Top Channel/ Fotot e rralla të Shqipërisë. Arkiva e dy fotografëve i dhurohet muzeut Marubi
13/05 19:55
Top Channel/ Çmimet “Vehxhi Buharaja”/ Konkurruan 54 krijues në gjininë e poezisë, ese dhe përkthime
12/05 20:00
Top Channel/ “Përtej kohës”/ Ekspozita e piktorit Artan Peqini
11/05 15:28
Top Channel/ “Qilim fest”/ Festë në kalldrëmet e Gjirokastrës
08/05 13:26
Top Channel/ Nis Spring Festival/ Në sheshin Skënderbej do ketë për 11 ditë koncerte muzikore
06/05 19:59
Top Channel/ Festa e luleve të Shkodrës/ Nisën sot katër ditë festime me muzikë
06/05 19:58
Top Channel/ Fondi i përkthimit. Qendra kombëtare e librit: I ulët interesi për librin shqip
05/05 12:32
Top Channel/ South Outdoor Festival/ Nata e fundit e eventit! Mijëra turistë po ndjekin koncertin
02/05 20:02
Top Channel/ “Kërcim në ajër”, një pjesë baleti për fëmijë vihet në skenë në Gjirokastër
01/05 13:22
Top Channel/ Festivalin South Outdoor/ Nis në borsh festa me grupet muzikore
29/04 20:02
Top Channel/ Çmimi “Lumo Skëndo”/ Fituese është Lea Ypi me librin “të lirë”
27/04 19:58
Top Channel/ Dasma arbërore/ Ceremonia në kujtim të dasmës së Skënderbeut në manastirin e Ardenicës
27/04 15:16
Top Channel/ Festë arbëreshe në Shkodër/ Një paradë për 555 vjetorin e largimit drejt Italisë
26/04 19:57
Top Channel/ Javët e Kulturës, aktivitetet ndërkombëtare nisin sot në Tiranë
25/04 20:03
Top Channel/ Ekspozitë e Qazim Kërtushës/ Skulptura në bronz, mermer, dru e qeramikë
24/04 12:40
Top Channel/ Panairi i librit akademik/ Botimet e akademive të Shqipërisë dhe Kosovës
21/04 20:09