Top Channel/ Viti i Xhubletës shqiptare/ Për një vit do jetë imazhi në çdo dokument
31/05/2023 19:56

Se shpejti, Xhubleta, veshja tradicionale shqiptare, do të jëtë imazhi i cdo dokumenti që qytetaret apo institucionet e Malit të Zi, do të shkembejnë permes postes kombetarë të këtij shteti. Iniciativa e komunes se Tuzit, në kuader të vitit 2023 që është konsideruar si viti i xhubletes, është pranuar edhe nga qeveria malazeze dhe në ditet në vijim, posta do të nxjerrë në qarkullim, pullën postale më imazh, pasurinë kombetare të shqiptareve.

Top Channel/ Festivali letrar i të rinjve/ “Tirana Gate” nis me moton “përballë”
04/10 19:57
Top Channel/ Rikthehet Ermonela Jaho/ Masterclass për teknikat fizike të këndimit
03/10 19:55
Top Channel/ Arkeologu i përjetshëm/ 75-vjeçari Vangjel Dimo ende me pasion për profesionin
03/10 15:46
Top Channel/ Nderohet Pjetër Gjini/ Kujtohen këngët, humori dhe paroditë e tij
03/10 15:38
Top Channel/ Muzika në epokën e “AI” ! Çene: Inteligjenca Artificiale do dëmtojë muzikën komerciale
02/10 15:34
Top Channel/ Tetori i librit! Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit hap “Fjalë pas fjale”
02/10 15:33
Top Channel/ Tetori i librit! Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit hap “Fjalë pas fjale”
02/10 12:33
Top Channel/ “Ahengu shkodran”/ Në kujtim të “Karajfilave që ka Shkodra”
30/09 19:55
Top Channel/ Kult Art në edicionin e pestë/ Gjirokastër, një festë kushtuar artizanatit dhe traditës
30/09 12:52
Top Channel/ Festivali i orkestrave të harqeve/ Edicioni i tetë zhvillohet në Elbasan
30/09 12:29
Top Channel/ “Emocione, jeta ime në këngë”/ Koncert me këngët e Mogol në Tiranë
29/09 19:59
Top Channel/ “Kujtime nga Kina 1967”! Ekspozitë e skulptorit Mumtas Dhrami
29/09 12:30
Top Channel/ Festivali i kërcimit bashkëkohor! Sot e nesër premiera “Gravity” me Angelin Preljocajt
27/09 19:57
Top Channel/ “Fati i marrë”/ Shkrimtari Besnik Mustafaj prezanton romanin e tij të ri
26/09 19:57
Top Channel/ Kërcimi bashkëkohor/ Rikthehet festivali ndërkombëtar
25/09 15:34
Top Channel/ Festivalet e filmit në Tiranë / Veliaj: Traditë e bukur në qytet
24/09 14:45
Top Channel/Ekspozitë në Pogradec/“Mio, bashkëkohësit dhe artistët e rinj”, 55 punime nga 42 artistë
24/09 13:34
Top Channel/ Tirana me syrin e një turisti! Ekspozita e piktorit Gjergj Meta
23/09 20:16
Top Channel/ Muzikë estoneze! 40 artistët e grupit koral interpretojnë muzikë tradicionale
23/09 12:40
Top Channel/ Ekspozitë për masakrën në Bucha! Shpallet fituese në festivalin e fotografisë
23/09 12:36