Top Channel/ Veprat e Artkand, mbi 50 vepra e shitje çdo javë
02/05/2021 12:38

Artkand, galeria televizive e ‘Top Channel’ tashmë në episodin e nëntë ka prezantuar mbi 50 vepra e realizuar shitje pothuajse çdo javë. Në emisionin e radhës u sollën për publikun katër vepra të reja dhe u ripropozuan nga froni i galerisë sonë dy të tjera. E para vepër e ndërthurur me elementin surprizë u zbulua nën mantelin vishnjë. Zef Shoshi-Peizazh në Velipojë-1971-Vaj në Kanavacë-47×61-cmimi 2500 euro, ishte vepra që çeli programin e që menjëherë ngjalli interes dhe oferta fillestare për të. Llambi Blido-Portret Adoleshenteje-viti 1976-vaj në kanavacë-47x61cm, çmimi 2000 euro. Esteti i artit dhe ilustratori u propozua nëpërmjet gjinisë së portretit Agim Faja-Gratë në Erzen-vitet 70-vaj në karton-20×16 cm-çmimi 1000 euro. I njohur sidomos për ilustrimet e tij të Përrallave të Lashta Shqiptare të Mitrush Kutelit dhe Abetares, artisti u propozua me këtë vepër që duket sikur ka dalë nga librat. Aristotel Papa-Peizazh-vitet 70-vaj në kanavacë-përmasat 50×60-cmimi 2500 euro, ishte vepra e katërt në program. Artkand u përbyll me risjelljen nga eposodi i shkuar i veprës së Vilson Kilicës- Shën Petërburg -Vaj ne kanavace-Përmasat 48×36 cm -Viti 1955-Çmimi 3000 €. Si dhe Peizazhin e Ippolito Caffi Çmimi 3000 €, afërsisht 180 vjeçare si punë. Artkand vjen çdo të shtunë në orën 14 live në ekranin e ‘Top Channel’.

Top Channel/ Ekspozitë me mozaikë. Shkodër, portrete të krijuara me gurë natyralë
18/06 15:24
Top Channel/ “Koncert për ata që s’janë më”! Durrës, nderohen personat që humbën jetën nga Covid 19
17/06 15:45
Top Channel/ “Politika si ide”/ Libri i Valentina Leskaj, reflektim për jetën dhe politikën
17/06 12:41
Top Channel/ ‘Pikaso dhe Ajnshtajni në një bar’/ Premiera e Tetarit metropol që çel sezonin artistik
16/06 19:55
Top Channel/ Artkand në Top Channel/ Pikturat e zgjedhura në ankandin në Top Channel
12/06 19:59
Top Channel/ Albanian ICT Awards/ Ceremonia e ndarjes së çmimeve në edicionin e 9
11/06 20:17
Top Channel/ “Luleborë” në teatrin e Korçës/ Në skenë hipin pas një viti këngëtarët
11/06 12:34
Top Channel/ Me art kundër padrejtësive/Alketa Xhafa Mripa vendos theksin edhe një herë te feminizmi
10/06 20:04
Top Channel/ Hapësira që na rrethon/ Ekspozita e Artan Shabanit në Kalanë e Tiranës
09/06 19:57
Top Channel/ “Dy luanë drejt Venecias”/ Filmi më i ri, shfaqja çdo dite tek amfiteatri i Tiranës
08/06 20:01
Top Channel/ Festivali i polifonisë në Pilur/ Grupet më të mira u mblodhën në nder të Lefter Cipës
07/06 19:56
Top Channel/ Edicioni i tretë/ Mbrëmja e muzikës kulte në Korçë
06/06 18:20
Top News – Festivali që ndali pandemia në 2020! Rikthehet në Shëngjin me 75 artistët me famë
05/06 20:28
Top Channel/ Muri i Robert Aliaj/ Ekspozita e pazakontë në sallën e artit në kryeministri
05/06 19:50
Top Channel/ Vepra e Helidon Xhixhas u inaugurua në 75 vjetorin e shpalljes së Italisë Republikë
02/06 19:56
Top Channel/ Në kërkim të skenave të huaja! Pianisti i talentuar nga Fieri kërkon të studiojë jashtë
02/06 12:23
Top Channel/ Instalacion i ri për Tiranën/ Është vendosur përgjatë bulevardit zogu i parë
01/06 19:58
Top Channel/ 6 vepra në gjuhë të huaj/ Përkthehen në greqisht, italisht, spanjisht dhe frëngjisht
31/05 19:54
Top Channel/ Xhaz dhe makina retro! Ekspozohen në Shkodër mjetet e vjetra
31/05 15:29
Top Channel/ Çmimet për letërsinë.Jepet vlerësimet për përkthimet më të mira
31/05 13:04