Top Channel/ Veliaj i dorëzon Kullën e Sahatit boksierit Alban Beqiri
01/12/2021 13:57

“Jam shumë krenar për çunat e Tironës, Albanin dhe shokët që jo vetëm kanë sjellë medalje nga Ballkaniada në Kroaci, por mbi të gjitha kanë sjellë medalje të tretë Botërore për 71 kg nga Kampionati Botëror në Beograd. Jam shumë krenar për ty, për skuadrën, për gjithë klubin që në të gjithë sportet po shkëlqen dhe them sikur të ishte punuar çdo vit si këto dy tre vitet e fundit, kush e di ku do ishim por s’ka nevojë ta mbajmë kokën mbrapa. Tani duhet të shohim përpara. Fakti që kanë filluar të vijnë medaljet botërore në Tiranë nga klubi më mbush me kurajë se do këta djem dhe vajza do shohin tek këto medalje jo copën e metalit, por vlerësimin e mundit të dikujt që zgjodhi disiplinën, stërvitjen, përkushtimin”, nënvizoi Veliaj.

Top Channel/ I mituri ekzekuton 65-vjeçarin, hakmerret për të atin e vrarë në 2009-n
24/01 13:32
Top Channel/ Përkujtohet 103-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, në një ceremoni modeste në Vlorë
24/01 13:25
Top Channel/ Mbyllen shkollat në Greqi/ Moti i keq çon drejt vendimit
24/01 13:11
Top Channel/ Parashikimi i motit/ Çfarë na pret në orët në vazhdim
24/01 13:10
Top Channel/ Gjirokastra me temperatura të ulëta/ Në mëngjes dhe darkë zbritën në -2 dhe -3
24/01 13:03
Top Channel/ Temperaturat të ulëta në bregdet/ Durrësi i mbërthyer nga i ftohti i pazakontë
24/01 13:02
Top Channel/ Ngricat, probleme në Korçë! E vështirë hapja e rrugëve të fshatrave
24/01 13:01
Top Channel/ Në Lezhë më pak dalje/ Ngricat dhe mbyllja e shkollave reduktojnë lëvizjet
24/01 13:01
Top Channel/ Vermosh, – 23 gradë/ Ngricat “pushtojnë” veriun. Vështirësi në lëvizje
24/01 13:00
Top Channel/ Kopshtet dhe cerdhet janë hapur/ Nuk u mbyllën si shkollat
24/01 12:59
Top Channel/ Protestohet me ngrohëse/ Protestë para ministrisë së arsimit për mbylljen e shkollave
24/01 12:58
Top Channel/ 17-vjeçari vret për hakmarrje të moshuarin në Lezhë
24/01 12:51
Top News – Tronditet Lezha, një i vrarë me armë/ Autori dhe viktima, dyshohet një konflikt i çastit
24/01 12:51
Top News – Si mund të hyjë Berisha në zgjedhje!/ Vetëm nëse kandidatët marrin ‘bekim’ në bazë
24/01 12:42
Top News- Rama, paralajmërimi i fortë për Metën/ Pretendimet e PS për 6 bashkitë pa kryetarë
24/01 12:21
Top Channel/ Një shkrepëse për t’u ngrohur, studentët ironizojnë mungesën e ngrohjes në shkolla
24/01 12:16
Top Channel/ “Flasim për shkencë, por s’përballojmë dot as ngrohjen në shkolla”, protesta para MASH
24/01 12:16
Top Channel/ “E padrejtë”.Protestë në Morinë për vendimin e Kosovës për të kaluar kufirin me dozën 3
24/01 12:14
Top Channel/ Pa dozë të tretë nuk lejohet kalimi në Kosovë! Protestë në Morinë
24/01 12:13
Top Channel/ Akull dhe ngrica në rrugët e Vlorës, qytetarët i shmangen të ftohtit
24/01 12:01