Top Channel/ Udhëtim nëpër Shqipëri, gazetarja e huaj që do reklamojë vendin tonë te francezët
12/08/2021 12:11

Një nga gazetaret më të njohura të turizmit në Francë, Saliha Hadj-Djilani ka bërë një vizitë katër ditore në Shqipëri. Vizita e saj përfshiu Tiranën si dhe rivierën jugore. Për turistët francezë, Shqipëria mbetet ende një vend i pasigurtë, ndërsa Saliha shprehet se sipas bindjes së saj, vendi ynë është një parajsë natyrore me çmime të lira, që në pesë vite e ardhshme do kthehet në destinacion kryesor: Saliha Hadj-Djilani: T’ju them të drejtën nuk kam dëgjuar fjalë të mira për vendin tuaj para se të vija. Më thonin që nuk ishte një vend i sigurtë, por unë u bëra kurioze dhe vendosa të vij. Kur erdha isha e surprizuar, sepse po ndihesha shumë e sigurtë, si grua e vetme që isha. Keni një pikë të fortë në turizëm që nuk keni mbipopullim turistësh, nga e cila vuajnë vende si Italia ose Spanja. Prandaj, jami e sigurtë që do jetë destinacioni kryesor për shumë njerëz në pesë vitet e ardhshme.

Top Channel/ Berisha-Ramës: Do paguash sa frëngu pulën dhe zgjedhjet nuk t’i njohim!
19/10 22:26
Top Channel/“Jam dhe Bashë, edhe Hot”/Berisha nuk mban dot të qeshurën: Besëpreri është e dini vetë…
19/10 22:25
Top Channel/ Berisha sulmon Baton Haxhiun:Numri një i shërbimeve Jugosllave e shpalli të vdekur për…
19/10 22:24
Top Channel/ Berisha: PD ka humbur shpirtin dhe votën e lirë, liderishipi i saj ka humbur besimin
19/10 22:23
Top Channel/ Shpallja “non grata” nga SHBA/ Berisha: Nuk kanë për të pasur asnjë fakt në 100 vjet
19/10 22:21
Top Channel/Berisha-Bashës:8 vite i bëri fresk Ramës!/ Paralajmëron: Ato daulle nuk janë dasme, por…
19/10 22:20
Top Channel/ Berisha nga Dibra: Rama në krahë të Vuçiç, kundra Kosovës
19/10 22:19
Top Channel/ Berisha: Kriza energjitike, katastrofë e krijuar nga vjedhjet e qeverisë
19/10 22:18
Top Channel/ Berisha: Shqipëria, narkoshteti i parë në Europë!
19/10 22:17
Top Channel/ Rama me studentët në Durrës: Koleksione të veçanta për bibliotekat, brenda dy viteve
19/10 20:06
Top Channel/Trafikimi i qenieve njerëzore,thirrja e të rinjve në marshimin në Rrëshen:Mos u gënjeni!
19/10 20:04
Top Channel/Projekti internet me bluetooth!Studentja shqiptare del e dyta në konkursin ndërkombëtar
19/10 19:59
Top Channel/ Të moshuarit duan dozën e tretë/ Po presin të marrin vaksinën përforcuese
19/10 19:50
Top Channel/ 90% e studentëve të arteve janë të vaksinuar, mësimi nis normalisht
19/10 19:50
Top Channel/ Hetim rus për vdekjen e turistëve/ Në Shqipëri hetim për vrasje në rrethana cilësuese
19/10 19:45
Top Channel/ “Shqipëria plotësoi kushtet”/Raport progresi i BE: Kushtet janë plotësuar prej një viti
19/10 19:38
Top Channel/ Bardhi: Nesër PD depoziton në Kuvend tre amendamente kushtetuese
19/10 19:33
Top Channel/ Alibeaj: S’ka ngërç për vetingun/ Përgjigja për kërkesën e PS
19/10 19:31
Top News-Ndryshime në spitalin e Traumës / Ish deputetja e PS merr drejtimin
19/10 19:02
Top News – Humbi gruan në Tragjedinë e Gërdecit / Mustafa Laçi fiton dëmshpërblim në Strasburg
19/10 18:39